Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні сформували Реєстр педофілів

В електронній базі уже 600 зловмисників.

Інформацію з Реєстру педофілів зможуть використовувати не лише правоохоронці, а й керівники закладів освіти.

В Україні сформували Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості дітей. Реєстр педофілів заповнив Офіс генерального прокурора України, участь у його наповненні брали також ювенальні прокурори. На базовому етапі у Реєстрі є інформація про 600 зловмисників.

"Реєстр — автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку", — пояснили в Офісі генпрокурора.

Зловмисники потрапляють до Реєстру на підставі вироку суду, який набрав чинності. У картці педофіла вказане його прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, злочин, за який він засуджений. Також у базу вноситимуть інформацію про кримінальне покарання, яке зловмисник уже відбув, та порушення правил адміністративного нагляду.

Доступ до Реєстру педофілів нададуть не тільки правоохоронцям, а й директорам шкіл і дитсадків, очільникам держадміністрацій, головам органів місцевого самоврядування.

"Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому — запобігання злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх. Наразі ювенальні прокурори системно працюють для подальшого наповнення реєстру", — зазначили в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, Реєстр педофілів в Україні був запущений восени 2021 року, однак у тестовому режимі. На початку 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про впровадження такого реєстру.

Як писав KHARKIV Today, у гуртку на Харківщині 83-річний чоловік розбещував дітей. Пенсіонер торкався дівчат, удаючи, що допомагає їм одягати туристичне спорядження.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.