Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні підвищили зарплатню лікарям та медсестрам

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Підвищену зарплату медики мають отримувати з 1 січня 2022 року.

В Україні підвищили зарплатню медикам. Тепер мінімальна зарплата лікаря становить 20 000 гривень, медсестри — 13 500 гривень. Відповідну постанову щодо підвищення оплати праці медиків ухвалили 12 січня на засіданні Кабінету Міністрів України. Нова ставка почала діяти з 1 січня 2022 року.

"Міністерство охорони здоров'я спільно з колегами розробило проєкт постанови щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я. Ця постанова поширюється на державні та комунальні заклади охорони здоров'я, а також установи і підприємства, які уклали договір із Національною службою охорони здоров'я України. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів і медичних сестер. З 1 січня 2022 року зарплата лікаря має бути не меншою 20 000 гривень, для медичної сестри — 13 500 гривень", — сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Зазначимо, цього року у державному бюджеті України закладено 232 мільярди гривень на медицину. За словами Віктора Ляшка, ця сума рекордна за всі роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартира і 20 000 гривень на місяць: у Харківській області шукають сімейного лікаря

Бюджет програми медичних гарантій на цей рік становить 157 мільярдів 300 мільйонів гривень, що майже на 34 мільярди гривень більше ніж минулого року. Кошти із програми медичних гарантій йдуть на оплату праці медичних працівників, закупівлю лікарських засобів і витратних матеріалів, медичне харчування. Решта закуповується і дооснащується власниками закладів, тому міністр охорони здоров'я просить їх відповідально поставитися до своїх обов'язків.

"Загальний успіх реалізації цієї реформи залежить і від місцевої влади, і від власників закладів, роль яких полягає у оплаті комунальних послуг, дооснащенні лікарень необхідним медичним обладнанням, а також створенні умов і соціальних гарантій для залучення нових фахівців", — пояснив Ляшко.

Зазначимо, що мінімальну зарплату в Україні підвищили 1 грудня 2021 року. Станом на 1 січня 2022 року вона становить 6500 гривень і буде такою до жовтня 2022 року, після чого її підвищать на 200 гривень.

Як писав KHARKIV Today, президент Володимир Зеленський пообіцяв середню зарплату лікаря в Україні у розмірі 24 000 гривень, наступних на підвищення зарплат назвав вчителів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.