Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Україна повернула з полону 215 захисників Маріуполя (список)

Фото: СБУ.
Командири з "Азовсталі" до кінця війни перебуватимуть у Туреччині під гарантіями президента Ердогана.

Під час обміну з Росією вдалося звільнити 215 українських захисників, зокрема 10 іноземців. Росії повернули  кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.

У ніч проти 22 вересня з полону повернулися 215 українських захисників. П'ятеро командирів "Азову" та морської піхоти (Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко) перебувають у Туреччині під особистими гарантіями захисту і безпеки президента Ердогана. Усі інші повернулися до України.

Серед звільнених прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці ТРо, митники, цивільні. Зокрема, фотограф з "Азовсталі" Орест, Катерина Поліщук (Пташка), Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастасія Черненька.

Крім того, серед звільнених "азовці" Микола Кущ (Фрост) і Костянтин Нікітенко (Фокс), яких окупанти планували стратити.

Одразу після обміну на відеозв'язок з командирами в Туреччині вийшов Володимир Зеленський. Він подякував захисникам України, командир Денис Прокопенко сказав "спасибі" президенту та його команді за те, що вони зробили.    

Українських захисників обміняли у тому числі на кума Путіна Віктора Медведчука, якого затримали на початку війни за підозрою у держзраді.

"Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який вже дав усі можливі покази слідству. А п'ять героїв-командирів "Азовсталі" — на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу", — повідомив голова ОП Анжрій Єрмак.

За словами в.о. голови СБУ Василя Малюка, з початку війни вдалося повернути з полону РФ 802 українських бранців.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.