Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

01 березня, 2021 - 12:55

У Верховній Раді запрацювала сенсорна кнопка

Крім сенсорної кнопки, у Верховній Раді встановили камери.

За словами Дмитра Разумкова, сенсорна кнопка не дозволить нардепам голосувати з чужого робочого місця, тому виключить кнопкодавство.

2 березня, у вівторок, в сесійній залі Верховної Ради запрацює сенсорна кнопка. Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 1 березня.

Також у Верховній Раді встановлять камери відеоспостереження. Їх обіцяють ввести в дію незабаром.

"Ще один важливий аспект — це аспект, пов'язаний з реформою Верховної Ради. А саме ця реформа пов'язана з тим, щоб виключити питання кнопкодавства. Ми багато про це говорили. Щось вже зроблено, щось доробляється і деякі аспекти будуть впроваджені цього тижня. Наприклад, я знаю, що будуть встановлені вже камери, скоро вони запрацюють", — сказав Разумков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп Шенцев прогулював засідання в Раді, поки за нього голосував колега

За його словами, зараз розглядають питання оновлення системи "Рада", вибирають серед вітчизняних аналогів і іноземних, які дозволяють використовувати біометричний показник. Поки повністю систему не поновили, але вдосконалили її — нардепи тепер будуть голосувати за допомогою сенсорної кнопки.

"Минулого тижня було проведено тестування щодо того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради України. З цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування. Вона відповідає всім нормам. Інститут-розробник її протестував. Ті питання, які викликали дискусію, були прибрані. Тому з наступного пленарного засідання (я вас всіх вітаю) ми зможемо дійсно продемонструвати систему, яка не буде дозволяти використовувати кнопкодавство в стінах Верховної Ради України", — заявив голова Верховної Ради.

Разумков попросив депутатів не прив'язувати картки до місця, коли буде працювати сенсорна кнопка, оскільки вона виключає одночасне натискання більш ніж з одного робочого місця. Нардепи завтра зберуться за 15 хвилин до початку засідання Верховної Ради, щоб протестувати сенсорну кнопку.

Відзначимо, система "Рада" працює з 2008 року. Сенсорну кнопку ввели теж в 2008 році, проте вона не працювала весь цей час.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.