Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У МОЗ розповіли, як отримати третю дозу вакцини проти коронавірусу

Фото: KHARKIV Today
Додаткову вакцинацію зроблять людям з медичними показаннями.

Щеплення зроблять лише тим, у кого буде направлення від сімейного чи профільного лікаря.

Додаткову дозу вакцини проти COVID-19 зроблять лише у тому випадку, якщо людина має для цього медичні показання. Відповідне направлення має видати сімейний або профільний лікар. Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"Тепер вони (українці, які мають медичні показання для третього щеплення, — ред.) можуть отримати додаткову дозу через 28-90 днів після другої дози, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше. Для того, щоб отримати додаткову дозу, необхідно звернутися до свого сімейного або профільного лікаря”, — пояснив санлікар.

Йдеться про українців з ВІЛ, онкологією, після трансплантації органів, що проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію та пацієнтів з низкою інших імунодефіцитних станів. У МОЗ впевнені, що таким чином імунна система зазначених категорій громадян буде більш захищена від коронавірусної інфекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область — на третьому місці в Україні за кількістю вакцинованих протягом доби

Також повідомляється, що направлення виписується у довільній формі, а додаткову дозу можна отримати тією вакциною, якою було введено дві попередні дози. Щеплення можна зробити у найближчому пункті вакцинації.

Дані про введення додаткової дози внесуть до електронної системи, але дія документа про вакцинацію не буде продовжена, тобто документ діятиме 365 днів з дати введення другої дози вакцини.

Раніше KHARKIV Today писав, що у місті Харківської області скаржаться на нестачу однієї з вакцин проти коронавірусу. Так, у Лозовій китайську вакцину CoronaVac одержують в обмеженому обсязі. Понад 1500 жителів Лозівської громади чекають на другу дозу вакцини. Тут одержують її в обмеженому обсязі. Останнє постачання було 10 грудня. Тоді видали 350 вакцин замість 2000.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.