Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

# СТОП_ФЕЙК: міфи про вакцинацію Covishield, про які повинні знати жителі Харківської області

Викриваємо найпоширеніші фейки про вакцину, її виробника і про можливі наслідки. Це офіційна інформація Міністерства охорони здоров'я.

24 лютого в Україні почалася вакцинація від Covid-19. Незважаючи на те, що на даний момент вакцинація — єдиний спосіб захиститися від вірусу, в країні розвивається стійка недовіра до щеплення. Противники вакцинації активно поширюють неправдиву інформацію про вакцинацію, у такий спосіб гальмують процес формування в українців колективного імунітету від смертельно небезпечного вірусу. KHARKIV Today зібрав популярні фейки і дізнався, чому не варто їм довіряти.

1. Вакцина Covishield — підробка вакцини Oxford/Astrazeneca

Факт: Covishield виготовляється в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford / Astrazeneca, тобто це та ж вакцина, тільки виготовлена на індійському заводі. Її використання схвалила ВООЗ. Вакцину також застосовують багато розвинених країн: Великобританія, Канада, кілька країн ЄС та Індія.

2. Через низьку ефективність вакцини Oxford / Astrazeneca індійського виробництва ВООЗ рекомендує використовувати її тільки у крайньому разі.

Факт: всі вакцини від коронавірусу зареєстровані ВООЗ тільки для використання в екстрених ситуаціях. Пандемія — саме така, тому що на даний момент немає можливості забезпечити вакциною всіх бажаючих.

3. Вакцина Oxford / Astrazeneca має низьку ефективність, а значить нею не варто робити щеплення

Факт: якщо вакцина не має стовідсоткову ефективність, це не означає, що нею не варто вакцинуватися. Навіть якщо після вакцинації ви захворієте коронавірусом, перебіг хвороби буде набагато легшим, а ймовірність появи ускладнень — набагато меншою.

4. Внаслідок вакцинації можна заразитися коронавірусом

Факт: це брехня: жодна вакцина не містить живий вірус, який може викликати захворювання. Вакцини необхідні нашому організму для ефективного розпізнавання і боротьби з вірусом. Якщо все-таки після вакцинації у вас виявили коронавірус, то це означає, що на момент вакцинації ви вже були інфіковані.

5. Індійські вакцини гірше європейських

Факт: в Індії працює більше трьох тисяч фармацевтичних компаній і більше десяти тисяч заводів з виготовлення медикаментів. Саме вона забезпечує 65% світового ринку вакцин, а її продукцією вакцинували більше половини дітей планети. Препарати Serum Institute вже багато років використовують в Україні, а його вакцини рекомендовані ВООЗ і мають відповідні висновки про їх якість, ефективність та безпечність.

KHARKIV Today радить не вірити чуткам, а за достовірною інформацією звертатися до офіційних сайтів МОЗ і спеціально розробленого сайту про вакцинацію від коронавірусу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.