Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Слідчі встановили обставини падіння гелікоптера із керівництвом МВС, який мав летіти на Харківщину

Фото: Офіс генпрокурора
По справі оголосили підозри.

Гелікоптер із керівництвом Міністерства внутрішніх справ, який розбився у Броварах, мав летіти на Харківщину.

Слідчі оголосили підозру п'ятьом співробітникам управління авіації Державної служби України з надзвичайних ситуацій та спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту по справі загибелі керівництва МВС у січні 2023 року у місті Бровари на Київщині.

"Посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей. У ході досудового розслідування похвилинно відновлено день аварії, у тому числі розшифровано "чорні скриньки", — повідомили в Офісі генерального прокурора України.

За даними слідства, керівництво Міністерства внутрішніх справ України мало летіти у той день у Харківську та Дніпропетровську області. Посадовці Держслужби України з надзвичайних ситуацій дали для польоту гелікоптер, який знаходився на чергування на випадок реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та Київщині. Однак дозвільних документів для інших польотів на цей гелікоптер не було.

Коли готували політ, командира екіпажа не поінформували про те, якою буде метеорологічна ситуація на всьому маршруті, у тому числі щодо вкрай не сприятливу погоду над Броварами. В екіпажу не було допусків до польотів при складних погодних умовах. Попри це, посадовці ДСНС не скасували переліт. Гелікоптер вимушений був сильно знизитися, потім на його шляху трапилася перешкода, яку він не зміг обійти.

"Через складні погодні умови екіпаж гелікоптера змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті — навіть меншій, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся вгору. Він втратив орієнтування в просторі і під час завершення маневру допустив зіткнення із землею, внаслідок відсутності необхідних навичок. При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто", — розповіли в Офісі генпрокурора.

Посадовцям управління авіації ДСНС та спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту оголосили підозру за ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки польотів (безпеки руху повітряного транспорту), що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду) Кримінального кодексу України, начальнику служби безпеки польотів цього ж загону — за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу.

Підозрювані:

  • начальник управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України,
  • в. о. командира частини,
  • заступник командира з льотної підготовки,
  • командир авіаційної ескадрильї,
  • начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин (Чернігівщина).

Як писав KHARKIV Today, 18 січня 2023 року у Броварах на Київщині поруч із дитячим садком впав гелікоптер, на борту якого перебувало дев'ятеро людей: шестеро учасників оперативної групи Міністерства внутрішніх справ, у тому числі керівництво — міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його заступник Євген Єнін і держсекретар Юрій Лубкович, а також три члени екіпажу ДСНС. Вони загинули. Загалом загинули 14 людей, у тому числі одна дитина. Ще 31 людина, серед яких було 13 дітей, постраждали.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.