Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міністр закликала освітян з окупованої частини Харківщини їхати

Аналогічне прохання Ірина Верещук озвучила батькам та дітям.

Ірина Верещук просить вчителів не працювати на окупантів, а виїжджати на підконтрольну Україні територію.

Менш ніж за три місяці розпочнеться новий навчальний рік. Для багатьох батьків та педагогів це час приймати рішення, повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Давайте чесно: на тимчасово окупованих територіях, до їх возз'єднання з Україною, нормального життя не буде. Окрім купи юридичних проблем, є ще одна — Україна буде воювати за свої землі: тому тимчасово окуповані території можуть бути зоною бойових дій. Тут ми маємо бути чесними один з одними.

Зараз опускається залізна завіса між цивілізацією та дикістю. Багато мешканців на тимчасово окупованих територіях зараз вирішують для себе: з якого боку паркана вони хочуть опинитись: з цього, або з того", — написала вона у Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків витратить два мільйони доларів на безпеку дітей

Верещук вважає, що неправильне рішення педагогів, особливо молодих, зараз може назавжди зруйнувати професійне життя. Тому очільниця міністерства звернулася до освітян навчальних закладів усіх рівнів на тимчасово окупованих територіях.

"Не працюйте на окупантів. Просто переїдьте на підконтрольну Уряду України територію. Робота тут вам знайдеться. Якщо будете працювати на окупантів, юридичної відповідальності, можливо, ви уникнете. Але,  вашу кар’єру педагога на цьому  буде завершено", — пояснила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти знищили ще одну школу у Харкові, загинула жінка

Також міністерка звернулася до батьків на тимчасово окупованих територіях.

"Не ведіть дітей вчитись в окупантські навчальні заклади. Переїжджайте на підконтрольну територію. Знаю, що важко. Розумію, без свого житла, без роботи, без друзів дуже важко. Але майбутнє тут з нами, а не там з ними. Трішки терпіння, і все налагодиться. Переживемо і це. Діти потім будуть вдячні", — попросила Верещук.

Нагадаємо, 31% території Харківської області тимчасово окуповано, 5% були звільнені від російських загарбників.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.