Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мешканці Харківщини в евакуації можуть отримати дублікати втрачених документів поштою

Можна не ходити до відділу реєстрації актів цивільного стану.

Пошта доставляє ці документи не в усіх областях. 

На порталі "Дія" можна оформити повторну видачу свідоцтв та витягів про народження, смерть, зміну імені та шлюб. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

"Якщо ви загубили чи втратили свідоцтво або витяг, можете замовити його повторну видачу на порталі "Дія". Для цього достатньо буде заповнити заяву в декілька кліків та забрати його протягом трьох днів", — пояснили там.

У міністерстві вважають, що повторна видача свідоцтв особливо актуальна під час війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові відновлюють видачу втрачених посвідчень водія

"Раніше, щоб отримати  витяг чи свідоцтво повторно, потрібно було двічі сходити до відділу реєстрації актів цивільного стану. Відстояти чергу, заповнити заяву, а потім знову йти туди, щоб забрати документ. Відтепер це можна зробити на порталі "Дія" та забрати документ у відділі реєстрації актів цивільного стану або замовити доставку "Укрпоштою" додому", — поінформували чиновники.

Можна замовити дублікат свідоцтва або витяг: 

  • про народження;
  • про смерть;
  • про зміну імені;
  • про реєстрацію шлюбу;
  • про розірвання шлюбу. 

Для цього потрібно заповнити коротку форму на порталі "Дія" та відповісти на декілька запитань. Більшість даних підтягнуться автоматично. Отримати документ можна буде у відділі реєстрації актів цивільного стану чи замовити доставку "Укрпоштою" додому. Термін опрацювання — до трьох робочих днів.

Відзначимо, "Укрпошта" може доставити документи не повсюди. Послуга недоступна у Вінницькій, Дніпропетровській, Сумській, Житомирській, Полтавській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

Скрін: портал "Дія"
Скрін: портал "Дія"

    

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.