Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

21 квітня, 2021 - 12:42

Людей для "ковідних" бригад в Харкові немає

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
З початку пандемії з лікарень звільнилися близько 2000 чоловік.

У місті визнали, що потрібна програма із залучення молодих фахівців для роботи з коронавірусними хворими.

У харківських лікарнях не вистачає лікарів, медсестер і санітарок. Потрібні інфекціоністи, анестезіологи, терапевти. Людей намагалися знайти на кафедрах, але безрезультатно. Через кадровий голод, кажуть чиновники, не можна збільшити кількість ліжко-місць для лікування хворих на коронавірус харків'ян.

"Ми не можемо збільшити кількість ліжок, тому що вичерпали кількість людей, які можуть працювати у "ковідних" бригадах. Зверталися до наукових співробітників, в ХМАПО, університет, але великого бажання немає. У червні ми отримаємо 3 ємності для кисню, і тоді ми розширимо кількість ліжко-місць. Вчора відкрили відділення у 17 лікарні. Нарешті зробили так, як повинно бути. Інтернів можемо покликати, але вони не хочуть", — повідомила під час сесії Харківської міськради Світлана Горбунова-Рубан.

Депутат Катерина Малбієва (фракція "ЄС") запропонувала звернутися до майбутніх випускників медичних коледжів, які скоро отримають дипломи. Секретар Харківської міськради Ігор Терехов підтримав пропозицію і сказав, що потрібна міська програма стимулювання молодих спеціалістів.

За інформацією Горбунової-Рубан, сьогодні в Харкові 411 ліжко-місць зі стаціонарним киснем, всі вони зайняті. З початку пандемії на коронавірус перехворіли 6% харків'ян, померли 1173 людини, зокрема 17 медиків.

Відзначимо, всього в чотирьох опорних лікарнях і одному пологовому будинку Харкова є 900 ліжок для хворих на коронавірус.

Як писав KHARKIV Today, про пошук медиків міська влада заявила ще на початку квітня. У лікарні потрібні були анестезіологи, кардіологи, терапевти, медсестри і молодший медичний персонал. Медикам з інших лікарень пропонували працювати з пацієнтами з COVID-19 на півставки. За словами Горбунової-Рубан, на одне відділення на 60 ліжок потрібно чотири бригади з 63 чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.