Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кожен українець зі зброєю може законно захищатись від окупантів

Фото: KHARKIV Today.
Дозвіл діє період воєнного стану.

Зокрема, можна використовувати револьвери та мисливську зброю, але тільки для відсічі противника.

Кожен, хто має право та навички, може боротися проти російських окупантів зі зброєю у руках. Набрав чинності Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України". Про це 10 березня повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко.

"Законотворці легалізували використання цивільними власної нагородної, спортивної (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливської зброї. Але виключно для відсічі збройної агресії проти України. Застерігаю всіх від спроб використовувати зброю у злочинних цілях. Тільки проти окупантів — для захисту держави", — пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр оборони просить не повідомляти про нову зброю, щоб не допомагати ворогові

За словами Клименка, спрощена процедура отримання та використання зброї діє для ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ, Нацполіції, НАБУ, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби, учасників бойових дій.

"Отримавши зброю, ці люди закріплюються за підрозділами поліції чи тероборони та залучаються до виконання оборонних завдань та забезпечення правопорядку на вулицях населених пунктів. Усі дані щодо отримання зброї вносяться до Інформаційного порталу Національної поліції України", — додав Клименко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд обіцяє компенсацію за зруйноване під час війни житло

Зазначимо, закон дозволяє українцям під час воєнного стану користуватися зброєю для свого захисту та захисту країни від окупанта. Вбивство російського військового на території України під час воєнного стану не каратиметься. Після припинення або скасування воєнного стану ті, хто отримав зброю для самозахисту від окупантів, мають здати її до Нацполіції протягом 10 днів.

Документ Документ

Нагадаємо, 3 березня Закон "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" ухвалила Верховна Рада.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.