"Готові до будь-якого розвитку подій", — голова Верховної Ради про запровадження воєнного стану
Для запровадження воєнного стану в Україні необхідний відповідний указ президента та рішення Верховної Ради.
Україна готова до будь-якого розвитку подій, зокрема і запровадження воєнного стану, проте вважає за краще вирішувати питання політико-дипломатичним, а не військовим шляхом. Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час брифінгу 21 лютого.
"Ми всі володіємо тією ситуацією, яка відбувається у Російській Федерації. У цей період велика кількість тиражується фейкової інформації. Ми чекатимемо лише офіційну інформацію, яка приходитиме звідти. Але ще раз наголошую: ми готові до будь-якого розвитку подій, зокрема й ті питання, про які ви питали, — це питання, пов'язані з впровадженням спеціальних станів. Процедуру цих спеціальних станів чітко прописано у законодавстві України. Цьому має передувати указ Президента України, який буде розглянуто та затверджено у Верховній Раді України. Але я ще раз наголошую: я дуже сподіваюся, що до цього ми не дійдемо, оскільки Україна ніколи не була прихильником вирішувати питання якимось шляхом військовим, а виключно політико-дипломатичним", — сказав Стефанчук.
Як писав KHARKIV Today, 19 січня Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що Україна не хоче війни, але має бути готовою до неї. Однак в інтерв'ю The Washington Post президент припустив, що Росія може окупувати Харків. Харківський міський голова Ігор Терехов запевнив: у Харкові не буде війни, місто залишиться українським, його не дадуть захопити. Те саме сказав голова ХОДА Олег Синєгубов про область.
Пізніше речник президента України Сергій Никифоров, коментуючи слова президента Володимира Зеленського про те, що Росія може окупувати Харків, повідомив, що "це був просто приклад, гіпотетичний сценарій", а саму фразу висмикнули з інтерв'ю.
У лютому Президент України Володимир Зеленський провів конгрес у Харкові та виїзне засідання Ради нацбезпеки і оборони України. Чому було обрано Харків, навмисне ніхто не говорив, але було розуміння: ця поїздка — наслідки інтерв'ю Зеленського, у якому він назвав Харків як можливий варіант для захоплення Путіним.
Останнім часом поширюється інформація про можливе вторгнення Росії до України. у Харкові відбуваються навчання з тероборони, волонтери збирають гроші та речі на потреби армії, область заявила про готовність прийняти біженців з Донбасу.