Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дворазове подорожчання електроенергії в Україні відклали на осінь

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Жителі України будуть платити за одну кіловат-годину 1,68 гривні до осені.

Президент Володимир Зеленський ініціював винесення питання про підвищення ціни на електрику для населення на засідання Ради національної безпеки і оборони України.

28 липня на засіданні Кабінету Міністрів України прийняли рішення зберегти фіксовану ціну на електроенергію для населення без змін — 1,68 гривні за кіловат-годину до 31 серпня.

"З огляду на необхідність продовження захисту побутових споживачів від різкого підвищення цін на електроенергію пропонується продовжити термін дії нинішньої моделі покладення спеціальних обов'язків на ринку е/е (ПСО) ще на один місяць — до 31 серпня 2021 року", — сказано у рішенні.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України кілька разів продовжував діючу ціну на електрику. Раніше у Міністерстві енергетики повідомили про запуск нової моделі покладення спеціальних обов'язків на оптовому ринку електричної енергії для населення з 1 липня, потім анонсували з 1 серпня.

Як пише "Новое время" з посиланням на директора державного підприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриківця, максимальна ціна на електрику складе 3,4 гривні за кіловат-годину.

До того ж, президент Володимир Зеленський заявив, що ініціював розгляд підвищення ціни на електрику на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України, тому жителям не варто боятися підвищення з 1 серпня.

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час засідання Ради нацбезпеки і оборони розглянуть питання тарифів на електроенергію.

"Це питання дуже серйозне і незабаром ми проінформуємо суспільство. Я просив винести це питання на засідання РНБО на цьому тижні, щоб люди зрозуміли, що з 1 серпня "сюрпризів" для суспільства не буде", — сказав Зеленський на форумі "Україна 30. Децентралізація ".

Для окремих верств населення ціну можуть знизити (встановити на рівні менше 1,68 гривні за кіловат-годину).

"Ми повинні зробити, щоб збільшення цін не було. Моє ставлення до цього дуже просте — сьогодні 1,68 гривні за кіловат-годину. Я вважаю, що у нас є населення, яке не може собі дозволити платити навіть 1,68 гривні. І тому РНБО також буде розглядати це питання і розглядати можливість зниження цін на електроенергію для окремих верств населення", — підкреслив Зеленський.

Як писав KHARKIV Today, в Україні скасували пільговий тариф на перші 100 кіловат електроенергії.

З 1 січня 2021 року діє єдина фіксована ціна на електричну енергію для населення. Вона становить 1,68 гривні за кіловат-годину. Тепер не існує пільгового тарифу — перші 100 кіловат-годин за 90 копійок.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.