Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

11 Серпень, 2020 - 16:23

У Харкові розгорнуть додаткові ліжка для пацієнтів з COVID-19

Хворих буде приймати 13 і 17 міські лікарні. Ще одне відділення відкриють на базі колишнього гінекологічного відділення пологового будинку №2.

Сьогодні міські медустанови готові прийняти переводом з "інфекціонки" 30 осіб. Ще стільки ж хворих будуть готові прийняти до кінця тижня.

Йдеться про хворих, які перебувають у Харківській обласній інфекційній і "чорнобильській" лікарнях і пройшли гостру стадію коронавірусу, але все ще потребують лікування. Про це розповіла заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан під час прес-конференції в "Press Club Kharkiv".

"Це пов'язано з тим, що, як правило, у людей, які хворіють на ковід, загострюються різного роду хронічні захворювання, серцево-судинні захворювання і легеневі, гіпертонія ... В такому випадку ми забираємо  цю людину (переводять до лікарень, які знаходяться в підпорядкуванні міста —  ред.), щоб вивести його з цього стану і виписати додому", — пояснила віце-мер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 60 звернень щодня: що відбувається в харківській "інфекціонці"

Зараз відділення, в яких доліковують хворих, відкриті в 13 і 17 міських лікарнях. Там знаходяться 83 і 60 хворих, відповідно. Крім того, в 13 міськлікарні готові прийняти переводом з "інфекціонки" ще 18 осіб, а у 17 — 12 пацієнтів.

Крім того, до кінця тижня місто обіцяє прийняти на доліковування ще 30 осіб.

"Ми готові вже з четверга розгорнути ще 30 ліжок за адресою: Московський проспект, 145, це колишнє гінекологічне відділення другого пологового будинку, але ми звідти прибрали цих пацієнтів. Це окрема будівля, нам там зручно розгорнути ці ліжка. Це буде філія 17 лікарні. ..терапевтичне відділення, — розповіла Світлана Горбунова-Рубан. — Я говорила з головним лікарем лікарні, він веде переговори з НСЗУ на додатковий пакет, на залучення додаткових фахівців для роботи з пацієнтами. Величезна проблема — це, звичайно ж, дефіцит медперсоналу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість хворих коронавірусом в Харкові зростає після вихідних, — облздороввідділ

Додаткові ліжка обіцяють розгорнути, якщо наберуть медичних працівників, які будуть лікувати хворих. Особливо гостро відчувається дефіцит середнього медичного персоналу — медичних сестер. Основна проблема, через яку відбувається відтік медпрацівників, низька оплата праці.

"З четверга ми беремо курс на те, щоб відкрити ще 30 ліжок і до кінця тижня, до вихідних, я думаю, ми вже розгорнемо відділення на 60 ліжок і, знову-таки, за умови, що ми наберемо персонал", —резюмувала віце- мер.

Нагадаємо, станом на ранок, 11 серпня, в Харківській області підтвердили  129 нових випадків коронавірусу. Кількість підтверджених діагнозів в нашому регіоні перевищила п'ять тисяч. Також за минулу добу померли дві людини.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.