Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

14 лютого, 2020 - 14:07

У Харкові помер головний "байбакознавець" України Віктор Токарський

Константин Чегринский/KHARKIV Today
Доктор біологічних наук, професор Віктор Токарський помер після тривалої хвороби.

Життя Віктора Токарського, який протягом багатьох років був хранителем байбака Тимка, обірвалося на 65 році життя.

Віктору Токарському  2 лютого виповнилося 65 років, 14 лютого його не стало. Інформацію про це KHARKIV Today повідомила секретар кафедри зоології біологічного факультету ХНУ імені В. Каразіна Наталія Чеберяченко. Віктор Токарський помер після тривалої хвороби.

За словами прес-секретаря вузу Лілії Змій, про прощання з Віктором Токарським повідомлять додатково.

"Він був хорошою людиною. Справжнім і добрим, чуйним і уважним до дрібниць. Я не раз звертався до нього за допомогою і завжди отримував її. Завжди. Все своє життя він присвятив вивченню і, головне, збереженню одного з найцінніших степових представників  — байбака степового. А ще саме завдяки його зусиллям був створений мальовничий Дворічанський національний природний парк. І ще величезна кількість добрих справ зроблена ним. Пам'ятаємо ... ", — написав про Токарського заступник директора Дворічанського парку Андрій Тупиков.

Нагадаємо, вся Україна знала  Виктора Токарского — як головного хранителя байбака Тимка — провісника весни. Вчений, починаючи з 2004 року, опікувався степовими байбаками: спочатку Тимком І, потім — Тимком ІІ. У цьому році, як і в минулому, Тимка ІІІ  будила дочка професора  — Надежда Токарская.  

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.