Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У харківському екопарку з'явилися гієновидні собаки

Фото: Фельдман экопарк
Гієновидні собаки Чарлі і Джейкоб приїхали з київського зоопарку.

Тварини пройшли карантин і їх поселили у вольєрах поруч з гієнами, від яких вони значно відрізняються.

Відвідувачі екопарку можуть побачити гієновидних собак. Вони прибули із зоопарку "12 місяців" за програмою співпраці. Про це повідомили в "Фельдман Екопарк".

"Це двоє хлопчиків — трирічний Чарлі і чотирирічний Джейкоб. Обидва дуже грайливі і доброзичливі. Активно вивчають і обживають нову територію, знайомляться з сусідами, а після ситного обіду ніжаться на сонечку. Годуємо ми їх раз на день м'ясом, в основному даємо яловичину або курятину, іноді кролятину", — розповіла провідний зоолог екопарку Олена Фомічова.

Після обов'язкового карантину тварин поселили у вольєр, розташований поруч з гієнами, щоб відвідувачі самі оцінили подібності та відмінності хижаків.

Гиеновидная собака. Фото: Фельдман экопарк
Гієновидна собака. Фото: Фельдман екопарк

"Насправді, крім назви і смуг на шкірі у них дуже мало спільного. Гієновидні собаки (до речі, їх латинська назва Lycaon pictus перекладається: "вовк розписний") з сімейства собачих, а гієни — кішкоподібні. Перші ведуть денний спосіб життя, другі — переважно нічний. Їх ареали частково перетинаються в Африці, але гієни поширені значно ширше, їх смугастий різновид мешкає не тільки на Чорному континенті, а й на півдні Азії. У цих звірів різна поведінка, структура взаємин між особинами і кулінарні вподобання. Гієновидні собаки — стовідсоткові м'ясоїди, а гієни всеїдні, що не погребують нічим, навіть веганською дієтою. Наша пара смугастих гієн Камю і Ханга, наприклад, дуже любить диню і кавун, але не відмовляться і від яблука або кабачка", — пояснила зоолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Харкова приїхав юний тапір з Італії

Гієновидних собак відносять до зникаючих видів Червоної книги. У природі їх залишилося всього близько 5 тисяч особин, їх кількість швидко скорочується. Люди нещадно винищували тварин в XIX і XX столітті. Зараз гієновидних собак взяли під охорону в багатьох національних парках в африканських країнах.

У екопарках знаходиться понад 100 хижаків майже 40 видів. Всього там утримують майже 5 тисяч тварин 300 видів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.