У Кабміні розповіли, як отримати компенсацію за "бейбі-бокс"
Проект поки впровадили на 2020 і 2021 роки. Гроші можна витратити тільки на потреби дитини або породіллі.
29 липня на засіданні Кабінету міністрів України проголосували за експериментальний проект з монетизації одноразової натуральної допомоги "бейбі-бокс" (ще його називають "пакунок малюка"). Згідно з ним, породіллі отримають 5 тисяч гривень.
"Метою проекту постанови є впровадження пілотного проекту в Україні з монетизації одноразової натуральної допомоги "пакунку малюка" в 2020-2021 роках. Пропонується запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги "пакунку малюка" в розмірі 5 тисяч гривень. Забезпечити відкриття громадянам, у яких народилася дитина, в банку "Приватбанк" рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну карту", — сказала міністр соціальної політики України Марина Лазебна.
За її словами, батьки дитини зможуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини і самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації на певні види товарів. Сюди входять — одяг, взуття, засоби гігієни та догляду, текстилю, іграшки для дитини, а також засоби гігієни для породіль.
До реалізації проекту пообіцяли залучити на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі, які будуть продавати зазначені дитячі товари та товари для породіль за спеціальною соціальною карткою і стежити, щоб батьки купували саме їх.
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, грошова допомога — краще "пакунків малюка" з товарами. Пакунки, що залишилися в деяких регіонах, роздадуть, після цього стануть видавати грошову допомогу.
"Ті пакунки, які сьогодні залишилися в регіонах, будуть роздані породіллям, і картки з 5 тисячами гривень будуть фактично видаватися при народженні дитини на закупівлю дитячих товарів замість "пакунку малюка", який, як ми розмовляли з породіллями, не завжди відповідав потребам. Зараз вони отримають можливість самостійно за гроші (і не за 3700 або 4000, як коштував "пакунок малюка" в деяких випадках), на повну суму, як передбачає бюджет, закуповувати товари для дітей. Дуже важливий соціальний крок Міністерства та уряду", — підкреслив Шмигаль .
Як писав KHARKIV Today, станом на 20 липня в Харківській області залишалося 228 "пакунків малюка". За словами директора департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Юрія Шпараги, батьки, які не отримали допомогу у вигляді всього необхідного для новонародженого, повинні звернутися до управління соцзахисту населення для отримання компенсації. Зараз в Харківській області написали такі заяви вже 106 осіб.