Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 березня, 2020 - 12:25

Тести приїхали, ШВЛ застрягли на кордоні, засобів захисту не вистачає: підсумки наради Кернеса, Кучера, Ярославського

Кучер Ярославский Кернес
У будівлі ХОДА вперше пройшла нарада щодо готовності до боротьби із коронавірусом. За столом — Олексій Кучер, Геннадій Кернес і Олександр Ярославський.

У будівлі ХОДА вперше пройшла нарада щодо готовності до боротьби із коронавірусом. За столом — Олексій Кучер, Геннадій Кернес і Олександр Ярославський.

Майже тиждень знадобився керівникам міста і області з моменту створення штабу протидії Володимиром Зеленським, щоб нарешті зібратися разом і обговорити готовність регіону до коронавірусу. Вперше за одним столом — голова ХОДА, мер Геннадій Кернес, голова штабу Олександр Ярославський, народні депутати, голови прокуратури, управлінь СБУ та Нацполіціі в області. Першим слово взяв Кучер і пообіцяв, що таких зустрічей більше не буде, щоб не наражати  нікого на небезпеку зараження.

"У такому форматі, напевно, далі збиратися на будемо. Всі брифінги будуть дистанційними. Мета — довести нашим жителям, чим займається влада. Всі повинні розуміти, що економіка складається з не коротких частин, найважливіші — сільське господарство і промисловість. Підготовка рухається вперед , керівникам районів поставили чітке завдання керувати процесом аграріїв. Від них почали приходити скарги, що не поставляються добрива, насіння. Будемо повідомляти про це президенту. Коштів у бюджеті достатньо, щоб закупити найнеобхідніше, що використовується для боротьби із коронавірусом ", — сказав Олексій Кучер.

Голова Харківської облради Сергій Чернов сказав, що в резервному фонді бюджету області є 48,5 мільйона гривень, які в разі потреби без сесії, просто за згодою бюджетної комісії, можна буде направити на закупівлю необхідного. Звичайно, тільки з приставкою "боротьба із коронавірусом".

"Думаю, спільними зусиллями зможемо забезпечити опорні медустанови", — сказав Чернов.

Кернес озвучив суму, яка була зібрана бізнесменами після другого засідання штабу, — 2 мільйони 200 тисяч гривень Тоді мільйон доларів пообіцяв дати Ярославський, ще півмільйона — товариш Кернеса Павло Фукс.

"За ці гроші купують медобладнання, засоби захисту — те, що потрібно для захисту населення похилого віку", — сказав Кернес.

ЩО ОЗВУЧИЛИ ПО ЗАКУПІВЛЯХ

1. Экспрес-тести

Вчора ввечері прибули літаком із Києва в супроводі Нацгвардії. Скільки — не говорять. По лінії України прийшли експрес-тести, по лінії Ярославського — ПЛР-тести.

Кучер по секрету сказав, що Харківська область отримала тестів більше, ніж інші регіони України.

"По секрету, Харківській області дісталася найбільша кількість тестів. Я вас запевняю, що їх достатньо. Є деякі маніпуляції, в які ми не будемо вдаватися — в Харківську область надійшло найбільше тестів. Ми навіть посилили режим охорони, який додатково охороняє ці тести ", — сказав голова ХОДА.

"Тести в місті, Ярославський виконав свою роботу", — сказав Кернес."

"Харківській області дісталася достатня кількість, ми себе не образили, точно. Крім тестів, я від своєї сім'ї виділив 2 мільйони доларів і сплатив 450 тисяч експрес-тестів, які надійдуть наступного четверга", — сказав Ярославський.

За його словами, тестів повинно вистачити на 3 місяці. Яким чином йде підрахунок, — незрозуміло.

Тести обіцяють передати в лабораторії (в Харкові таких 8, в тому числі в інфекційну лікарню) і в опорні лікарні.

2. Апарати ШВЛ

Кілька штук встигли закупити, але до цього часу вони не доставлені в область і поки за термінами нічого не ясно.

"На кордоні із Польщею вчора застрягли наші ШВЛ-апарати. Не було враховано, Польща була країною, яка пропускала. Вночі підключилися нардепи, і найближчим часом чекаємо це обладнання", — сказав губернатор.

Ще два апарати, за словами нардепа Шенцева, оплатив його фонд, але доставити із Китаю їх зможуть тільки через місяць.

Ще один апарат за власні гроші обіцяє купити Геннадій Кернес.

"Я подав свою декларацію після того, як підтвердив кошти, купую за 2 мільйони 600 апарат разом з наркозом", — сказав Кернес.

3. Маски

1 мільйон масок закупили за гроші із резервного фонду Харкова. Кернес обіцяє, що днями вони будуть "на місці" і "роздані за призначенням".

10 000 масок передали співробітникам поліції, в четвер стільки ж повинні отримати листоноші і дільничні. Це — з ініціативи Шенцева.

Нардеп Олександр Фельдман каже, що є цеховики, готові шити для міста 70-100 000 масок в день, але немає тканини. Начебто очікують прибуття літака із Пакистану з тканиною потрібної марки.

.

4. Засоби захисту для лікарів і не тільки

"Крім тестів, є ще засоби індивідуального захисту, їх небагато, але це вже щось", — зізнався Кучер.

PS Емоції вщухли, це відзначили всі учасники зустрічі. Судячи з усього, хтось не те щоб посадив чиновників і Ярославського за стіл переговорів, але змусив припинити взаємні звинувачення на кшталт "міль", "непорозуміння", "танк-трактор", якими Кернес, Кучер і Ярославський сипали весь минулий тиждень. Чи надовго вистачить трьох на конструктивний діалог?

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.