Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

26 червня, 2020 - 07:50

Тести під маскою: як в Харкові здавали ЗНО з математики

Біля пунктів тестування вишикувалися черги.

Зовнішнє незалежне тестування стартувало, незважаючи на всі труднощі карантинного часу. Абітурієнти скаржилися на маски і плутали адреси, зате організатори кажуть, що цей день був одним з найспокійніших в історії тестів.

Пункти тестування відкрилися о 9:50, але вже з 9 години ранку під ними почали збиратися школярі, їх батьки, а також випускники минулих років, які вирішили вдруге випробувати щастя і вступити до університету. У Харківській області відкрилося 60 таких пунктів.

З антисептиком, але без дистанції

Один з них розташований за адресою Мироносицька, 1 в будівлі економічного факультету університету ім. Каразіна. Бажаючі пройти тест вишикувалися в щільну чергу. Уже на цьому етапі всі наділи маски.

"Мені прийшло запрошення, там було написано, що приїхати сюди треба було з 10:15 до 10:25. Я приїхала трохи раніше, думаю, в 10:20 вже зайду. У запрошенні написали, що масок потрібно кілька штук, рукавички — за бажанням. Я їх взяла на про всяк випадок, але надягати не буду, це не дуже зручно", — розповіла KHARKIV Todаy учасниця тестування Майя Гуленко, яка вдруге спробує вступити до Медичного університету.

У правилах проведення тестування написано, що відстань між учасниками на всіх етапах не повинна бути менше півтора метра. У деяких пунктах, наприклад, в Економічному університеті, вхід в корпус навіть розкреслили червоними лініями, як в супермаркетах. На Мироносицькій такого немає, тому в черзі всі стоять впритул. Поруч з дверима організатори тестування поставили стіл з пляшкою антисептика, але популярністю засіб не користувався, як і гумові рукавички, яких не було ні на учасниках тесту, ні на співробітниках Центру незалежного оцінювання знань.

зно
На вході — перевірка документів, температуру вимірювали всередині. Фото: KHARKIV Today

На порозі біля входу в будівлю абітурієнти показували запрошення та документ. На цьому етапі потрібно було зняти маску, щоб було видно обличчя. Далі їм вимірювали температуру і пропонували взяти іншу маску. У кожному з центрів тестування був певний запас засобів захисту, але більшість учасників прийшли зі своїми.

У будівлю потрібно було потрапити до 10:50, вже о 10:30 на вулиці перед будівлею економічного факультету залишилося тільки кілька жалісливих матерів, які привезли своїх школярів на тестування. Вони попросили у відповідального за пункт проведення ЗНО винести їм стільці, щоб можна було почекати дітей прямо біля порога, але отримали відмову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як пройде ЗНО в Харківській області під час карантину

"Звичайно, хвилюємося, тому й приїхали сюди, вдома б не всиділи. Ми організували підвезення дітей машинами від своєї школи, щоб не було контакту в громадському транспорті. Математику приїхали писати приблизно 10 осіб. У нас фізмат клас, я сподіваюся, вони за годину все напишуть", — сказала Ксенія, мати випускниці 161-ї школи.

О 10:50 вхідні двері будівлі факультету закрили на замок. У абітурієнтів було три години, щоб впоратися з тестами.

Спізнювалися і плутали адреси

Більшість учасників тестування в пункті на Мироносицькій вважали за краще використовувати весь відпущений їм час і думали над завданнями до останнього. Перші з тих, хто "відстрілявся", почали виходити після години дня. Випускали їх суворо по одному, після чого двері знову закривали на ключ. Школярі скаржилися, що завдання були складніші, ніж на пробному тестуванні. До того ж, і самого пробного тестування у них толком не було, тільки онлайн-версія.

"Трохи напружували маски, душно сидіти в них в приміщенні і незручно. Що стосується підготовки, звичайно, в школі було б краще готуватися, можна і самому, але в цьому є неорганізованість. Думаю, це все вплине на результати", — вважає Максим, випускник 39-ї гімназії.

зно
Антисептик не користувався попитом. Фото:KHARKIV Today

У Харківському центрі оцінювання якості освіти кажуть, що перший тест пройшов на диво гладко, в центрі очікували більшої кількості скарг.

"На мій превеликий подив, сьогодні був один з найбільш спокійних днів в історії проведення ЗНО в плані дотримання процедури, відповідальності абітурієнтів та готовності пунктів. Мене радує те, що у нас немає сигналів про те, що хоча б на одному пункті був якийсь збій в процедурі допуску та дотримання санітарно-гігієнічних вимог", — повідомив KHARKIV Todаy директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.
Не обійшлося без накладок. Найпопулярнішими порушеннями в перший день тестування були запізнення і переплутані адреси.

"До нас звернулося близько 10 осіб, які запізнилися і не подивилися адресу, куди їм потрібно було приходити. Вони прийшли писати заяви, щоб ми допустили їх до додаткового тестування. Прийшли три дівчинки, у яких написано з'явитися в пункт на Мироносицькій, 1, і тільки тут я показав їм, де про це прочитати", — говорить Олександр Сидоренко.

На жаль для тих, хто запізнився, їх причина не є достатньою для участі в додатковому тестуванні, тому математику вони в цьому році здати не зможуть. Зате є шанс встигнути на інші тести:

  • 30 червня — українська мова і література
  • 2 липня — фізика
  • 6 липня —  іспанська, німецька, французька мови
  • 9 липня — історія України
  • 13 липня — біологія
  • 15 липня — географія
  • 17 липня — хімія.

Результати сьогоднішнього тесту з математики будуть відомі 25 липня.

Автор: Олена Павленко

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.