Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Що відбувається в харківській інфекційній лікарні: зміни по дві доби і робота на три відділення

Фото: KHARKIV Today
20 співробітників харківської інфекційної лікарні захворіли коронавірусом. У лікарні не вистачає ні лікарів, ні медпрепаратів. На одну медсестру припадає 50 хворих, а у лікарів бувають паралельні зміни в різних відділеннях.

20 співробітників харківської інфекційної лікарні захворіли коронавірусом. У лікарні не вистачає ні лікарів, ні медпрепаратів. На одну медсестру припадає 50 хворих, а у лікарів бувають паралельні зміни в різних відділеннях.

Про перші випадки зараження COVID-19 в лікарні стало відомо 13 травня. Тоді мова йшла про те, що захворіли завідувач реанімацією і кілька медсестер. Критичною ситуація стала минулої п'ятниці, коли стало відомо про хворобу директора Павла Нартова, начмеда, двох завідувачів відділень —всього понад десять чоловік. Станом на 24 травня в лікарні перебували 175 пацієнтів.

Минулої ночі на чергуванні в лікарні залишався один лікар, одна медсестра обслуговувала 50 пацієнтів, плачевна ситуація і з медикаментами. Про це KHARKIV Today повідомила волонтер Наталія Попова, яка багато років працює з цією лікарнею.

"Медикаменти як і були, залишилася якась кількість "Амізону", "Азитроміцину" — для пацієнтів легкої тяжкості, які просто повинні перебувати під наглядом. Для середньої тяжкості є антибіотики, від яких, в принципі, пацієнтам ні холодно, ні жарко. Що стосується реанімації, медикаменти відсутні. Яскравий тому приклад: найнеобхідніше для підтримки пацієнтів при переході на штучну вентиляцію легенів, або просто на підтримку кисневу, "Актемра", яка не дозволить знищувати повністю легені, вона відсутня — це найдорожчий препарат", — розповіла волонтер.

Один флакон "Актерми" — препарату від цитокінового шторму (стан, при якому імунна система занадто сильно і нерозбірливо реагує на інфекцію) коштує 5 550 гривень. Для хворої завідуючої гроші на одну дозу також збирали волонтери.

"Якщо для завідуючої, яка зараз перебуває в найважчому стані серед всіх хворих лікарів, виділив гроші спочатку сам головлікар — купив дозу їй, щоб просто її могли підтримати. На другу медики збирали. На ранок на вчорашнє була необхідна третя доза, мені прислали картки двох завідувачів, у них вторинні якісь хронічні захворювання. Почався збір коштів, це було оприлюднено і з урахуванням 3 тисяч репостів на сторінці у Володимира Корсунова [анестезіолога — ред.], в терміновому порядку департамент знайшов дозу на ранок. "Актемра "змогла стабілізувати стан завідуючої, але він досі є несприятливим ... Коли вся Україна заговорила про те, що в Харкові крадуть гроші, вони привезли одну дозу, вони не привезли на інших пацієнтів", — підкреслила Наталія Попова.

За її словами, в лікарні не вистачає медперсоналу — зміна у одного лікаря і медсестри може тривати до двох діб.

"Наприклад, одна з медсестер в суботу ввечері вийшла з лікарні після 48-годинної зміни. Бракує людей. Лікарі через те, що там один лікар на 50 пацієнтів, підходять до моніторів, якщо ми говоримо про реанімацію, в разі, якщо монітор починає показувати погані показники. Анестезіолог один на 12 осіб. Це людина, яка повинна носити в голові всі результати аналізів, всю хроніку, контролювати це і розуміти, що робити. Це порушення всіх протоколів МОЗ, які є. Якщо з першого дня не вистачало [медперсоналу — ред.] і їх повинні були закрити, коли на 50% заповнилася лікарня, мали відкрити наступну лікарню "червоної лінії". Але в Харкові більше десятка лікарень закрили, звільнили людей, готували або відділення, або окремо, вони в якийсь момент самі передумали відкривати інші лікарні і заповнили в певний момент лікарню фактично на 104%. Весь цей час хворіли один за одним медики", — розповіла волонтер.

Навантаження на медиків, які залишилися в інфекційній лікарні, дуже велике. Деякі лікарі, за словами Наталії Попової, знаходяться одночасно на паралельних змінах — в реанімації, у приймальному відділенні і в своєму.

"І вони повинні встигати перебігати, роздягатися, проходити дезінфекцію, а якщо це день у день і в тебе немає вихідних, як у Нартова, у якого з першого дня надходження пацієнтів не було жодного вихідного, він робив все, що міг", — додала Наталія Попова.

Волонтер не виключає, що на Павла Нартова зараз можуть повісити всі звинувачення — і масове зараження підлеглих, і відсутність ліків в лікарні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.