Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

02 липня, 2020 - 12:54

Прецедент: адвоката змушують оплатити штраф 17 0000 гривень за відсутність маски в суді Харківської області

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Суд визнав адвоката винним, але той подав апеляцію.

Під час судового засідання маска лежала в кишені сорочки адвоката. Надягати її він відмовився, оскільки під час виступу "запотівали" окуляри.

13 травня на засіданні Ізюмського міськрайонного суду Харківської області адвокат Володимир Санжаревський відмовився надягати маску. Через два тижні на нього склали протокол, в кінці червня суд зобов'язав заплатити 17 тисяч гривень штрафу. Про це KHARKIV Today розповів сам адвокат Санжаревський. Він каже, що поводився чемно.

"Я не міг туди потрапити без маски. Щоб зайти до суду, потрібна маска. Та й з повагою до людей я тільки в масці і заходив. У залі засідання мені було незручно. Очки у мене запотівали. Я говорив, що я нічого не бачу. У постанові суду звучить так: Санжаревський зайшов без маски, на зауваження судді демонстративно відмовився її надіти. Це аргументація постанови суду. Але це ж неправда. Це спотворення об'єктивних обставин, — пояснив Санжаревський. — Суддя сказав: надіньте маску, якщо через п'ять хвилин не надягнеш маску, я викличу поліцію. Це дослівно. Це така, вибачте, загроза. Це не повноваження судді. Це повинні були робити поліцейські".

За його словами, в залі засідання без маски перебував і сам суддя, Михайло Одарюк, і його секретар. Під час перерви прийшли поліцейські, однак протокол на адвоката не склали — просто попросили написати пояснювальну. Вони також, каже захисник, були без масок.

"Вони питають у мене: це ви без маски? А я сиджу в масці, кажу: я. Вони нічого не вимагали, протоколу не склали на мене, просто сказали написати пояснення. І я написав. Після цього сказали, що я вільний", — згадує Санжаревський.

Потім протокол все-таки склали, але з порушеннями. Адвокат дізнався про його існування через два тижні, складений був іншими поліцейськими.

"Подія була 13 травня. Поліцейські склали протокол 27 травня. Доручив командир іншим поліцейським — дільничному Бондаренко і Зміївському — скласти на мене протокол. Вони, порушуючи закон, склали протокол. В законі чітко написано, що протокол повинні скласти протягом 24 годин і ті, хто зафіксував це. А це прийшли інші люди, які нічого не бачили і не чули, через два тижні. Хто подав скаргу — ніхто не знає. Але я підозрюю, що суддя. Протокол потрапив в адмінматеріали, але провадження відкрили не тому. Я думаю, зовсім з іншої причини. Те, що дозволено Юпітеру, не дозволено бику. Те, що я повівся, як рівний з усіма учасниками процесу. Я їм сказав: чому ви як головуючий без маски і ваш секретар, а я і всі інші повинні бути в масках", — обурюється Санжаревський.

Адвокат не згоден з рішенням суду і вже подав скаргу до Харківського апеляційного суду. Штраф платити не збирається.

Як писав KHARKIV Today, Кабмін затвердив штрафи за перебування без масок в громадських місцях. Юрособам обіцяють до 5100 гривень штрафу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.