Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як у Харкові та області вимикатимуть світло (новий графік)

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Нові графіки діятимуть тиждень, після цього їх знову змінять.

Електроенергії не буде по три години на добу за умови стабілізації енергосистеми. 

Новий графік погодинних відключень світла діятиме з понеділка 5 грудня. У документі дванадцять черг, як і було раніше. Світло у кожної групи споживачів вимикатимуть на три години на день. Самі черги "посунулися". Зокрема, перша черга — з 15:00 до 18:00, для сьомої черги вимкнення починатимуться о 09:00 і завершуватимуться о 12:00, дванадцята черга буде з 14:00 до 17:00. Вночі світло на Харківщині не вимикатуимуть.

Графік трохи змістився: наприклад, тим, хто цього тижня був без світла з 12:00 до 15:00, наступного тижня електроенергію вимкнуть з 13:00 до 16:00. 

Графік погодинних відключень можна знати за посиланням. Але в компанії "Харківобленерго" говорять, що краще користуватися формою за посиланням. Для того, щоб дізнатися про відключення електрики у своєму будинку, необхідно ввести назву населеного пункту, вулиці та номер будинку. Після цього — натиснути кнопку "Перевірити". Під формою синіми буквами буде вказаний результат перевірки. Наприклад, він може бути таким: "Участь обраної адреси у графіках відключень не виявлена". Або таким: "Із 28.11.2022 графік погодинних відключень (... черга) у період часу ...". Таку форму краще використовувати, тому що довгі вулиці потрапляють не в одну чергу відключення, говорять у "Харківобленерго".

Варто зазначити, що графіки не завжди застосовуються так, як планують в "Харківобленерго". Під час масових обстрілів інфраструктурних об'єктів світло вимикається в аварійному порядку.

У Харкові минулого тижня погодинні графіки працювали разом із аварійними відключеннями, тому подекуди світла не було по 8-16 годин. Наприкінці тижня ситуація вирівнялася, і почали діяти тільки погодинні. Одна з причин - у Харківській області немає власної генерації електроенергії, її доводиться запозичувати в сусідніх областях.

Про це повідомив заступник директора "Харківобленерго" Олександр Кишинський.

“Російська федерація веде обстріли станцій, що генерують. На даний час у Харківській області генерації немає, тому і тривають аварійні відключення. Бракує електричної енергії. Ми беремо із сусідніх областей”, - повідомив Кишинський 30 листопада.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.