Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховна Рада звільнила Дмитра Разумкова

Нардепи розглянули питання відкликання голови Верховної Ради.

"За" відставку Дмитра Разумкова проголосували 284 нардепи.

7 жовтня на пленарному засіданні Верховної Ради відсторонили від посади голову Дмитра Разумкова. Підтримали відсторонення 284 народних депутатів, зокрема більшість харківських.

З харківських "слуг народу" утрималися від голосування Олександр Бакумов і Дмитро Микиша, інші рішення підтримали. Також "за" проголосував Віталій Данилов з "Батьківщини". Утрималася позафракційна Юлія Світлична. Не голосували Олександр Фельдман від "ОПЗЖ". Був відсутній позафракційний Дмитро Шенцев.

Перед розглядом питання Дмитро Разумков заявив про конфлікт інтересів, тому відмовився брати участь у голосуванні. Ведення пленарного засідання передав народному депутату Данилу Гетманцеву. Разумков взяв слово за трибуною. Голова Верховної Ради акцентував: нардепи йшли до влади з одними принципами, зараз вони змінилися.

"На жаль, сьогодні у цій залі бачу інші очі. Весь цей час я намагався робити так, щоб хоча б частина обіцянок стала реальністю. Але якщо повернемося до принципів, то принцип демократії, з яким ми йшли, став принципом влади більшості, принцип верховенства змінений на політичну доцільність, свободи слова — хто не з нами, той проти нас. "Офшори для влади — ганьба" став принципом "Нічого страшного", — сказав Разумков. — Мої принципи не змінилися. Бажання довести людям, що вони помилилися не у всіх, є. Завжди важко йти проти системи. Перший крок — найскладніший. Але якщо знаєш, що це єдино правильний вибір, робити його легше. Коли ми йшли до влади, говорили, що повинні стати політикам, але залишатися людьми. Давайте виконаємо хоча б цю обіцянку".

Разумков нагадав нардепам про персональну, а не колективну відповідальність у парламенті і закликав парламент "залишатися парламентом".

Партія "Опозиційна платформа — За життя" відмовилася голосувати за питання про відставку Разумкова, заявивши, що це — суто політичні інтриги, які проводяться у важкий для країни час.

Нагадаємо, збір підписів за відставку Разумкова почав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Пізніше Арахамія подав друге звернення про звільнення спікера Верховної Ради — вже особисто від себе. Також президент Володимир Зеленський заявив, що Разумков більше не член команди.

Як голосували фракції за відставку Разумкова: "Слуга Народу" — 233 голосів "за", "ОПЗЖ" — 0, "Європейська Солідарність" — 0, "Батьківщина" — 20, "За майбутнє" — 19, "Голос" — 6, "Довіра" — 18.

Як писав KHARKIV Today, 5 жовтня Верховна Рада відсторонила від ведення сесії на два дні голову Дмитра Разумкова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.