Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд визнав брехнею звинувачення Яценюка в розкраданні грошей "Стіни" на кордоні з РФ

Фото: Костянтин Чегринський/KHARKIV Today.
Суд визнав слова політтехнолога Соскіна брехнею.

Арсеній Яценюк виграв справу щодо звинувачень у розкраданні грошей на проекті "Стіна".

Про це повідомила його прессекретарка Ольга Лаппо у соцмережах. Суд тривав кілька років, крапку поставив Київський апеляційний суд.

"Визнати недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію", — отримали судове рішення, яким спростовується чергова брехня щодо Арсенія Яценюка. Такий собі діяч Олег Соскін у 2020 році в статті на "Главреді" наговорив на судовий позов. Зокрема, заявив, що колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк "Украл деньги проекта "Стена", — повідомила Лаппо.

Нагадаємо, реалізація проекту зі зведення "Стіни" на кордоні з РФ розпочалася 2014 року, стала предметом досудового розслідування НАБУ і отримала народну назву "стіна Яценюка". У вересні 2014 року Арсеній Яценюк, який на той час очолював уряд, пообіцяв звести стіну на кордоні між Україною та Російською федерацією через розгортання війни на сході України. Передбачалося, що спершу "Стіну" зведуть на ділянках, що знаходяться поза зоною конфлікту, а пізніше, після завершення бойових дій — на територіях, де вони проходили.

На практиці це виявилася рокадна дорога і звичайна триметрова огорожа із вишками, яка не втримала повномасштабний наступ росіян взимку 2022 року. На проект із державного бюджету витратили більше чотирьох мільярдів гривень.

У 2017 році правоохоронці затримали вісьмох осіб, підозрюваних у розкраданні коштів, призначених для реалізації проєкту "Стіна". 

Ще тоді військовий аналітик Вячеслав Целуйко говорив KHARKIV Today, що сенсу у "Стіні" немає, сама по собі вона не зможе зупинити ворога.

"Сенсу у заборі немає, а він коштує чималих грошей. Паркан від диверсантів майже не захистить, на усіх ділянках, де його побудували, контрабандисти вже зробили дірки. Сучасні засоби ріжуть цю проволоку без зайвих проблем. Протитанковий ров ефективний тільки при наявності військ, які його прикривають. Якщо викопати його просто так, ефективність буде дорівнювати нулю. Як система захисту "Стіна" не працює у будь-якому варіанті, тому що тільки в Харківській області 315 км кордону з Росією. Щоб утримати фортифікаційну полосу такої довжини, треба значну кількість військ, яких в  Україні немає", — говорив Целуйко

У 2022 році "Стіна" Яценюка не допомогла втримати російську навалу. Через неї пройшли тісячі одиниць важкої техніки і десятки тисяч окупантів.

1
Так виглядала "Стіна Яценюка" восени 2022 року. Фото: Всеволод Кожемяко. 

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.