Потрібен меценат: ексголові СБУ на Харківщині не зібрали гроші на заставу
Кампанія за збору коштів для виходу з-під варти колишнього голови УСБУ Харківської області Романа Дудіна провалилася.
Учора стало відомо, що його прибічники та родина не внесли суму, призначену суддею Апеляційного суду Києва. Окрім того, 18 листопада прокурор подав клопотання про те, щоб Дудіна лишили під вартою без права внесення застави. Про це "Суспільному" розповів адвокат Дудіна Олександр Кожевніков.
"Роману продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і прописали ухвалу апеляційного суду із застосуванням альтернативи у тому ж розмірі. Суму поки не змінюватимуть. Заставу ми не зібрали — сума занадто велика", — сказав Кожевніков.
За словами адвоката, Дудіна не звільнили, він є діючим співробітником СБУ, але протягом понад двох років не отримує виплат. Родина, дружина із двома дітьми, не може зібрати суму застави у 5,3 млн гривень. Тому прибічники Дудіна, зокрема колишній депутат Харківської міськради Дмитро Марінін, який підтримує його в суді, оголосили збір коштів. Утім станом на 18 листопада гроші не зібрали. Тепер захисник не виключає, що будуть шукати мецената, який вніс би необхідну суму за Дудіна.
На тлі рішення суду про те, що Дудін може вийти під заставу, ексочільника СБУ Харківщини привітав колишній голова управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов, якого Інтерпол оголосив у міжнародний розшук.
"Вітаю пана Романа Дудіна з рішенням Шевченківського суду, який, нарешті, прозрів і ухвалив звільнити його під заставу. Однак система продовжує чинити опір, адже ланцюг винних у фальсифікації обставин його справи, ймовірно, настільки великий, що всі вони не помістяться в залі суду. Ті, хто сфальсифікував справу проти Дудіна, ймовірно, є справжніми зрадниками, які захоплювали владу в СБУ, усуваючи тих, хто сумлінно служив Україні. Навіть здалеку очевидно: Дудін не тікав, не зраджував і не захоплював владу в Харкові. Його "провина" полягала лише в тому, що він захищав Президента в урядовому кварталі, тоді як, схоже, у когось був зовсім інший план, якому такі, як Дудін, суттєво заважали", — написав Наумов.
Як писав KHARKIV Today, президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Дудіна 29 травня 2022 року, після приїзду до Харкова. Зеленський зазначив, що екскерівник управління СБУ Харківщини не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни. У вересні 2022 року Романа Дудіна затримали в одній з областей на заході країни.
За даними ДБР, Роман Дудін паралізував роботу управління СБУ у Харківській області у перші дні повномасштабної війни та планував захопити владу в області. Окрім цього, він наказав особовому складу управління залишити будівлю СБУ й поїхати з Харкова.
Дудіна обвинувачують за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) і ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України. Його загрожує довічне позбавлення волі. Вину він не визнає, у декількох відео, записаних після затримання, заявляв, що його "знесли" недоброзичливці.