Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Генерала, міністра часів Кучми хочуть зробити почесним громадянином Харківщини: що про нього відомо

Генерал-полковник Юрій Смирнов очолював міліцію Києва, був міністром ВС та заступником голови РНБОУ.

Харківська обласна рада на наступній сесії планує надати звання Почесного громадянина Харківщини Юрію Смирнову.

Подання на це зробила громадська організація Харківський клуб "Генерал". В обгрунтуванні розписали довгу біографію Смирнова, який пройшов усі кар'єрні сходинки у міліції: від слідчого до міністра, а також є головою благодійного фонду, пов'язаного із діючими та колишніми співробітниками МВС - "Правопорядок".

Що відомо про Юрія Смирнова: народився у Костромській області в Росії, із 1970 по 1994 роки працював на різних міліцейських посадах у Харкові, потім пішов на підвищення начальником управління міліції на Луганщину.  Із 1997 року почалася його стрімка кар'єра у Києві. Смирнов спочатку стає заступником міністра внутрішніх справ, а згодом очолює Головне управління МВС у Києві. У 2000-2002 роках він працює заступником у Міністерстві, яким керує Юрій Кравченко - його генерал Пукач назвав одним із замовників вбивства засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе укупі з Леонідом Кучмом, Володимиром Литвином та Миколою Джигою.

15 травня 2001 року саме генерал Смирнов, який очолив МВС після смерті Юрія Кравченка, оголосив, що вбивство Гонгадзе не має політичних мотивів і здійснене "з хуліганських міркувань" двома злочинцями, що загинули у грудні 2000 року.

Смирнов після цих заяв отримав орден від Кучми, але попри це зміг протриматися у кріслі міністра п`ять місяців, після чого був звільнений. Якийсь час він ще попрацював у Раді нацбезпеки, в Адміністрації президента Віктора Медведчука, кума російського диктатора путіна. Із 2005 року пішов до "Приватбанку".

У період з 2000 по 2012 рік, за інформацією "Дзеркала тижня", понад 50 ветеранів МВС отримали фейкові статуси учасників бойових дій у Косовому, що надавало їм право додаткових пільг. Зокрема, серед цих здобувачів статусу був і Юрій Смирнов. Схема була дуже простою: липові ветерани на один день приїжджали до Косового, брали участь у параді та поверталися до Києва, звідки просили надати "ветерана бойових дій". 

За інформацією з подання на ім'я голови Харківськох обласної ради, фонд "Правопорядок" під керівництвом Смирнова допоміг військовим на фронті на загальну суму 8 мільйонів гривень, придбав 12 безпілотників, міношукачі та медикаменти.

Нагородження 75-річного Смирнова лобіювали кілька керівників підприємтсв та державних інституцій.

Як писав KHARKIV Today, 20 лютого відбудеться чергова XXI сесія Харківської обласної ради VIII скликання. Депутати зберуться на сесію онлайн. У порядку денному буде 36 питань. Зокрема, депутати внесуть зміни до переліку підприємців, що постраждали через російську війну, до програми "Розвиток місцевого самоврядування у Харківській області на 2022-2024 роки", затвердять антикорупційну програму

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.