Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

15 червня, 2021 - 15:52

Експертна рада прийняла рішення щодо увічнення Геннадія Кернеса

Рішення про присвоєння звання "Почесного харків'янина" підтримали 14 чоловік, двоє утрималися.

Експертна рада Харківської міськради підтримала кандидатуру померлого мера на присвоєння звання "почесного". Питання буде винесено на сесію Харківської міськради 14 липня. 

Члени ради обговорювали імена 15 претендентів на звання "Почесного харків'янина", серед них — п'ятого мера Харкова Геннадія Кернеса, якому вирішено присвоїти звання посмертно. На засіданні був присутній секретар міськради Ігор Терехов.

"Хочу акцентувати увагу на кандидатурі Кернеса. На жаль, потрібно приймати рішення, коли його немає. Найголовніша його заслуга в тому, що він перевернув філософію харків'ян. Багато було зроблено: сад, фонтани. Перший раз приймаємо рішення посмертно. На сесії внесли правки, всі формальності пройдено, юридичні підстави для прийняття рішення є. Буду просити підтримати", — сказав Терехов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Увічнити Кернеса: у Харкові запустили анкету

Члени експертної ради підтримали ідею увічнення Кернеса посмертно.

"Абсолютно правильне рішення щодо мера міста. Робимо виняток, після смерті. Раніше була традиція, що кращих талановитих організаторів господарства все-таки "пропускали". Враховуйте цю обставину. Не можемо позбавляти права бути почесним громадянином міста", — сказав член радиї, ексректор НЮУ Василь Тацій.

В. о. ректора ХНУ Віль Бакіров був присутній на засіданні онлайн, він також підтримав кандидатуру Кернеса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благодійний фонд імені Кернеса з'явився у Харкові

Рішення підтримали 14 членів ради, двоє утрималися. Депутат Харківської міськради Олег Абрамичев (ЄС) сказав, що не вважає за потрібне підтримувати рішення про присвоєння звання Кернесу.

Раніше KHARKIV Today писав, що у лютому Харківська міська топонімічна комісія прийняла рішення про встановлення меморіальної дошки меру Геннадію Кернесу, який помер 16 грудня, на фасаді Харківської міської ради. Виготовляти її планують за рахунок позабюджетних коштів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.