Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як головний синоптик України Тимко пророкував весну (фото)

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Байбак Тимко III дає прогнози третій рік поспіль, йому чотири роки.

День байбака у Харківській області відзначають у 18-е. Організатори кажуть, що байбак не помиляється, це погода підводить.

2 лютого байбак Тимко III із селища Гайдари неподалік Змієва дав свій третій прогноз на весну. Гризун не побачив своєї тіні, але "нашептав" хоронительці, що весна прийде за розкладом, хоча буде досить прохолодною.

Також байбаку запропонували вибрати найкращу для українців страву, яка допоможе від стресу. Перед твариною були сало з часником і зеленою цибулею, борщ із пампушками та вареники. Тимко попрямував до сала.

Гризун втратив свою партнерку, вона померла після тривалої хвороби. Про це на біостанції у Гайдарах повідомив біолог Володимир Ронкін, передає "Суспільне".

"Тимко овдовів, так. На жаль, вона довго хворіла. Ви пам'ятаєте, що я щороку розповідав, ми її поклали окремо, вона не спить, годуємо, але цієї зими, відразу після нового року, вона померла. Два роки хворіла", — сказав Ронкін.

За його словами, Тимко із партнеркою не дали потомства. Водночас він готовий до нової нареченої, каже біолог. За словами співорганізатора Дня байбака Надії Токарської, на біостанції вільних самок зараз немає.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Харкові стало на одного верблюда більше

"Упродовж двох років на біостанції народилося семеро дитинчат. З них одна самка", — сказав біолог.

Нагадаємо, День байбака — американська традиція. Щороку з 2 лютого 1841 року вони будять гризуна для прогнозу. За повір'ям, якщо тварина бачить свою тінь, то зима буде довгою.

У Харківській області традицію вшановують з 2004 року. Чотирирічний Тимко з Гайдарів "працює" синоптиком третій рік поспіль.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.