Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

27 липня, 2020 - 19:00

Одному харківському комунальникові вдалося вижити в трагедії на Безлюдівці — подробиці

Фото: Богдан Затула / KHARKIV Today
Чоловік був у протигазі і намагався врятувати колег.

З чотирма загиблими на очисних спорудах був ще один працівник КП, який намагався витягнути потерпілих з колодязя.

Четверо комунальників загинули в колодязі глибиною в три метри. Спочатку один з працівників знепритомнів і впав в колодязь. Колеги хотіли допомогти йому, але також загинули. Дістати їх з колодязя намагався ще один співробітник КП, але йому це не вдалося. Однак, чоловікові пощастило більше, ніж його колегам. На відміну від них він був в протигазі, що і врятувало йому життя. Про це на місці події повідомив начальник слідчого відділу Основ'янського відділу поліції Олексій Маник.

"Один із співробітників "Харківводоканалу" відкривав воду, щоб вона протекла і спустився в колодязь. Швидше за все, як про це говорять співробітники ДСНС, був витік газу, сірководень або аміак, встановлять в ході слідства за висновками експертиз. Чоловік втратив свідомість і помер на місці. Інші співробітники хотіли витягнути його з колодязя на землю, але теж під впливом газу знепритомніли і померли на місці. Буде проведено ряд слідчих дій щодо знаходження без протигазів співробітників і так далі", — пояснив він.

Як повідомили в поліції, чоловікові, який втратив свідомість і впав в колодязь було 72 роки. Решта загиблих — двоє чоловіків 38 і 40 років, вони працювали інженерами на очисних спорудах не перший рік. 33-річна жінка, чиє тіло також дістали з колодязя, виконувала обов'язки начальника дільниці.

"Це такий спеціальний колодязь, де проходять стоки, ллється туди вода. Співробітник, який туди спустився, саме обслуговував це, щоб не було застою води і щоб вона надходила до очисних споруд. Коли пустили воду, швидше за все, пішов газ і він дуже швидко подіяв на людей, вони втратили свідомість і загинули на місці", — уточнив Олексій Маник.

У поліції вирішують питання про внесення відомостей про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил роботи з підвищеною небезпекою).

Нагадаємо, вдень, 27 липня, четверо співробітників КП "Харківкомуночиствод" отруїлися газами. З мулового колодязя рятувальники дістали тіла трьох чоловіків і однієї жінки. Пізніше стало відомо, що на території мулових полів міських очисних споруд в Безлюдівці один із співробітників втратив свідомість і впав в колодязь. Йому намагалася допомогти троє колег, також співробітники комунального підприємства — двоє чоловіків і жінка. Всі вони отруїлися аміаком і загинули.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.