Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 липня, 2020 - 16:40

Облдержадміністраціям доручили створити сприятливі умови для проведення місцевих виборів

Таке доручення дали в Кабміні.

Заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода відзначив: Верховна Рада прийняла постанову "Про створення та ліквідацію районів", однак не встигла розглянути пакетний закон уряду.

22 липня на засіданні Кабінету міністрів України доручили обласним державним адміністраціям створити сприятливі умови для проведення місцевих виборів. Районним адміністраціям — надати Центральній виборчій комісії всю необхідну інформацію.

"17 липня парламент прийняв постанову "Про створення та ліквідацію районів". У зв'язку з цим пропонується дати відповідні доручення центральним та місцевим органам влади. Завдання для всіх центральних і місцевих органів влади — забезпечити безперебійну зв'язаність територіальних органів і міністерств, інших центральних органів виконавчої влади і їх підрозділів, і органів самоврядування. Важливе завдання — обласним державним адміністраціям забезпечити створення сприятливих умов для проведення місцевих виборів в громадах і районах. Завдання районним адміністраціям — надати відповідну інформацію до Центральної виборчої комісії, яка буквально вже починає працювати над створенням дільничних комісій", — сказав заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода.

Міністерству юстиції було доручено дати роз'яснення про застосування законодавства з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень і державної реєстрації юридичних, фізичних осіб, підприємців та громадських формувань. Іншим міністерствам — розробити пропозиції щодо впорядкування системи територіальних органів відповідних центральних органів виконавчої влади у зв'язку з прийняттям постанови "Про створення та ліквідацію районів".

"Пропонується прийняти таке протокольне доручення, щоб дати певні роз'яснення суспільству, бізнесу, владі — як діяти в тих умовах. Я ще раз підкреслюю: необхідність такого доручення випливає тільки з того, що парламент не встиг прийняти пакетний закон уряду, який стосувався саме вирішення цих всіх питань", — підсумував заступник міністра.

В протокол засідання Кабміну внесли всі ці доручення.

Як писав KHARKIV Today, 17 липня на засіданні Верховної Ради України прийняли проект постанови №3650 "Про створення та ліквідацію районів". У Харківській області створили сім районів: Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп'янський, Лозівський, Харківський і Чугуївський.

Нагадаємо, напередодні Центральна виборча комісія звернулась до Верховної Ради України з проханням забезпечити законодавчу базу для підготовки і проведення місцевих виборів. Проблемними ЦВК називала питання фінансування, укрупнення районів і неможливость прогнозування коронавірусної ситуації восени.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.