Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 червня, 2020 - 12:32

Жителі Богодухова приїхали під Верховну Раду

Жителі Богодухова приїхали під Верховну Раду. Мітингуючі протестують проти нової формули району, центром якого має стати Люботин, а не Богодухів.

Кабмін затвердив сім укрупнених районів Харківської області, в тому числі Люботинський. Його укрупнили за рахунок Богодухівського, Валківського, Золочівського, Коломацького і Краснокутського районів. Однак жителі Богодухова вважають, що Люботин не може бути адмінцентром.

23 червня жителі Богодухова вийшли під Верховну Раду України з вимогою зробити адміністративним центром нового укрупненого району не Люботин, а Богодухів. Через деякий час до них вийшов голова профільного комітету Верховної Ради України Андрій Клочко і пообіцяв, що питання адмінцентру нового району сьогодні розглянуть. Про це KHARKIV Today повідомив виконуючий обов'язки голови Богодухівської районної ради Роман Ярошенко.

"Ми зараз знаходимося під Верховною Радою, звернення відправили до цього. Зараз з нашими людьми сюди приїхали також з Красного Кута, іЗолочева є представник. Всього десь чоловік 25. До нас вийшов голаова комітету Верховної Ради, який займається цим питанням. О 12 годині буде підкомітет розглядати Харківську область. Там будуть і інші райони, але в тому числі, і наш район. Я записався, буду брати участь в підкомітеті, буду намагатися донести нашу позицію, що Богодухів має абсолютну перевагу перед Люботином", — сказав Ярошенко .

За його словами, Люботин не підходить під адміністративний центр району за кількістю жителів, інфраструктурі і транспортному сполученню.

"Ми хочемо, щоб розглянули це питання і адекватно прийняли рішення щодо центру нового укрупненого району. Тому що Богодухів виграє по багатьох параметрах. Люботин — це гарне місто, але інфраструктура там зовсім не розвинена, адміністративних будівель теж немає. Перевага наша в кількості населення, у нас 38 тисяч чоловік. Повністю інфраструктурне сполучення — автомобільне, залізничне. Дуже розвинена у нас промисловість", — пояснив виконуючий обов'язки голови Богодухівської райради.

За його словами, до затвердження Кабінетом міністрів України переліку нових районів Харківської області в Перспективному плані адмінцентром був Богодухів. Чому в підсумку погодили Люботин, в Богодухові не розуміють.

"До цього часу робоча група обласної адміністрації, ради над цим працювала, і до 1 червня по Перспективному плану (у нас є докази, адміністрація обласна нам надавала) Богодухів був адмінцентром. Але щось пішло не так. І десь 5-7 червня вони прийняли самостійне рішення і замінили на Люботин", — припустив Ярошенко.

За словами чиновника, Богодухів заручився підтримкою Красного Кута, Золочева. Валки теж нібито проти Люботина і пропонують зробити центром своє місто.

Нагадаємо, 22 червня Валківська райрада зібралася на позачергову сесію, де вирішили відправити звернення до Верховної Ради України з проханням зробити місто Валки адміністративним центром укрупненого району - Люботинського

Як KHARKIV Today, 12 червня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України затвердили перелік 129 районів в Україні замість 490 існуючих. У Харківській області залишилося 7 районів замість 27

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.