Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

01 квітня, 2020 - 13:43

Зарахування дітей до першого класу: що кажуть у Міністерстві освіти

Через карантин терміни подачі документів до 1 класу можуть бути змінені.

Під час карантину школи не можуть приймати документи на зарахування першокласників, тому їм рекомендують перейти на онлайн-варіант. Дату початку прийому документів визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади.

Міністерство освіти і науки України порекомендувало всім засновникам і керівникам установ загальної середньої освіти організувати прийом документів для зарахування до першого класу після закінчення карантину (23 квітня) і в якості альтернативи — приймати документи по електронній пошті. Відповідний лист опубліковано на сайті Міносвіти.

"Засновники установ загальної середньої освіти в період карантину можуть гнучко організувати режим прийому документів та їх копій, зокрема дозволити їх подавати електронною поштою в сканованій формі без електронного цифрового підпису", — сказано в документі.

Школам доручили поширити інформацію про електронний варіант подачі документів. Інформацію про зарахування повинні будуть оприлюднювати на сайті шкіл протягом двох робочих днів. Коли почнеться прийом документів — поки не відомо, все буде залежати від термінів закінчення карантину.

"Фактично мінімальний можливий термін подачі необхідних документів повинен бути встановлений з 30 квітня по 31 травня, крім випадків зарахування в 10-11 класи, де мінімально можливий термін подачі необхідних документів повинен бути встановлений з 15 травня по 15 червня. У той же час у зв'язку з можливим продовженням тривалості освітнього процесу зазначені вище терміни можуть бути змінені ", — відзначили в МОН.

У МОН нагадують: під час зарахування дітей до початкової школи забороняється проведення конкурсів. Заборона не діє на спеціалізовані та приватні школи.

Як писав KHARKIV Today, завершення навчального року для випускників 11-х класів буде залежати від завершення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Решта школярів завершить навчання 1 липня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.