Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 лютого, 2021 - 21:31

З початку року жителі Харківської області більше за інших міняли по батькові

Всього в Україні за процедурою звернулися 114 осіб.

Змінити по батькові коштує 5 гривень 10 копійок

З 1 січня українці отримали право змінювати не тільки ім'я або прізвище, а й по батькові. Станом на 18 лютого 114 осіб змінили по батькові, всього надійшло 572 такі заяви, але задовольнили тільки п'яту частину з них. Про це повідомили в Міністерстві юстиції.

Найбільше тих, хто змінив по батькові, було в Харківській (14 осіб), Дніпропетровській (12 осіб) областях і Києві (11 осіб).

Найбільш поширені по батькові в Україні як для чоловіків, так і для жінок:

 • Миколайович/Миколаївна,
 • Володимирович/Володимирівна,
 • Олександрович/Олександрівна,
 • Іванович/Іванівна,
 • Васильович/Васілівна,
 • Сергійович/Сергіївна,
 • Вікторович/Вікторівна,
 • Михайлович/Михайлівна.

Відповідно до закону, кожна людина, починаючи з 16 років, може на свій розсуд змінити своє прізвище, ім'я або по батькові. За згодою батьків це можна зробити і в 14 років, якщо: другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо дитини або відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фуджі і Парижан. Які імена давали дітям в Харківській області в 2020 році

Заяву про зміну приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання. Одночасно із заявою до відділів державної реєстрації актів цивільного стану необхідно подати паспорт і свідоцтво, свідоцтво про шлюб (якщо заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано), а також свідоцтва про народження дітей (якщо заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей), свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено, свою фотографію, квитанцію про сплату державного мита.

Обійдеться така процедура всього в 5 гривень 10 копійок. Якщо людина захоче ще раз змінити свої персональні дані — доведеться заплатити 51 гривню. Відділи ДРАЦС розглядають заяву про зміну імені в тримісячний термін. Термін можуть продовжити, але не більше ніж на три місяці і при наявності на це поважних причин. Після того, як заявник отримає дозвіл, він повинен звернутися до відділу ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо не зробити цього протягом трьох місяців без поважних причин — дозвіл втратить силу.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.