Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

05 лютого, 2021 - 14:44

Як харківські парламентарії голосували за електронні трудові книжки

Протягом п'яти років можна буде використовувати як паперову, так і електронну трудову книжку.

Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким скасовуються паперові трудові книжки.

5 лютого парламент у другому читанні прийняв урядовий законопроєкт №3623 про перехід на електронні трудові книжки. "За" проголосували 265 народних депутатів.

Рішення підтримали харківські "слуги народу": Олександр Бакумов, Вікторія Кінзбурська, Юрій Здебський, Євген Пивоваров, Дмитро Любота, Олександр Литвинов, Олег Бондаренко, Микола Кириченко, Ганна Колісник, Павло Сушко, Дмитро Микиша, Олександр Куницький, Олексій Красов і Марія Мезенцева.

Їх колега по фракції Андрій Одарченко і член фракції "ОПЗЖ" Олександр Фельдман не голосували. Позафракційний нардеп Юлія Світлична утрималася. Позафракційний Дмитро Шенцев і член фракції "Батьківщина" Віталій Данилов були відсутні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовно і за гроші: як у Харкові вивчити українську мову

У пояснювальній записці до проєкту закону зазначено, що мета — введення обліку трудової діяльності в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання про автоматичне призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет людини на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

На перехідний період дали п'ять років для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність. У цей час можна використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму вже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність. Тепер їх вносить співробітник і роботодавець з накладенням кваліфікованого електронного підпису, це можуть бути скановані копії трудової, довідки і так далі. Після внесення відомостей роботодавець зобов'язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівника на руки під підпис.

Також цей законопроєкт вводить можливість автоматичного призначення пенсії із збереженням за людиною права відстрочки виходу на відпочинок. У разі перенесення призначення пенсії та продовження перебування в трудових відносинах, розмір пенсії буде підвищуватися на 0,5-0,75%.

Нагадаємо, 2 вересня минулого року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про перехід на електронний облік трудової діяльності. На засіданні Кабінету міністрів 27 листопада 2019 року схвалили законопроєкт про переведення трудових книжок в цифровий формат.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.