Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

04 березня, 2020 - 16:13

Відставка генпрокурора: більшість харківських "слуг" ініціювали звільнення Рябошапки

Руслан Рябошапка хочет повысить штрафы. Фото: ГПУ
Рябошапка. Фото: ГПУ
Тільки троє нардепів з фракції "Слуга народу" не підписали проект постанови "Про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.

Тільки троє харківських нардепів з фракції "Слуга народу" не підписали проект постанови "Про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці. Фельдман з ОПЗЖ був солідарний із більшістю "слуг народу".

12 народних депутатів, які пройшли до Верховної Ради влітку 2019 року, підписали проект, яким було покладено початок відставку Руслана Рябошапки з посади генпрокурора. Серед ініціаторів проекту — 158 депутатів, у тому числі харківські Вікторія Кінзбурская, Марія Мезенцева, Олександр Бакумов, Олександр Куницький, Юрій Здебської, Олександр Литвинов, Олексій Красов, Дмитро Любота, Павло Сушко, Андрій Одарченко, Федір Веніславський і Олександр Фельдман. Не підписали документ Дмитро Мікіша, Євген Пивоваров і Ганна Колесник зі "Слуги народу", а також позафракційний Дмитро Шенцев.

В обґрунтуванні Рябошапку звинувачують у відсутності "посадок", у тому числі по корупційних справах.

Удень 4 березня це питання було винесено на засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності. На засіданні харківський нардеп Олександр Бакумов сказав, що у "суспільства є запит, на який він не може відповісти", маючи на увазі відсутність вироків по гучних спрах. За підсумком Комітет вирішив не підтримувати це подання, а надати право вирішити питання Верховній Раді. "За" проголосувала більшість членів Комітету, з харків'ян —  Бакумов і Куницький. О 16.00 у ВР має розпочатися засідання, на якому планується відправити у відставку уряд Олексія Гончарука та прокурора Рябошапку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.