Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні хочуть збільшити штрафи за спалювання трави до 6000 гривень

Максимальний штраф для громадян зросте у 18 разів, для посадових осіб — у 14 разів.

З початку року палії трави знищили майже десятки гектарів екосистем по всій Україні, тому Кабмін хоче посилити штрафи.

В Україні хочуть збільшити штрафи за самовільне випалювання рослинності. Відповідний законопроект "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків" підтримали 8 квітня на засіданні Кабінету міністрів України.

"Прийняття законопроекту дозволить посилити адміністративну відповідальність за випалювання рослинності або її залишків, а також запровадити ефективний механізм боротьби з виникненням і поширенням пожеж в природних комплексах, на сільськогосподарських землях, уздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках і зелених насадженнях, і, в підсумку, сприяти поліпшенню екологічної ситуації в цілому", — зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Законопроектом предбачено штраф для громадян від 50 до 360 неоподатковуваних мінімумів, тобто  від 850 гривень до 6 120 гривень, і для посадових осіб — від 120 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів, що складе від 2 040 гривень до 17 000 гривень. 

Якщо траву жителі України будуть спалювати на території об'єктів природно-заповідного фонду, їм загрожує штраф від 100 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів — це 1 700 гривень і 17 000 гривень. Посадові особи у такому випадку заплатять від 17000 гривень до 25 500 гривень. 

Крім того законопроект надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських і селищних рад розглядати справи про самовільне випалювання рослинності. А посадові особи, уповноважені виконавчими комітетами міських, сільських і селищних рад отримують повноваження складати адмінпротоколи за самовільне випалювання рослинності.

Після схвалення законопроекту Кабмін направив його на розгляд профільних комітетів та Верховної Ради.

Відзначимо, сьогодні штраф за випалювання рослинності складає для громадян від 170 до 340 гривень, для посадових осіб — 850-1190 гривень.

Якщо громадяни влаштували пожежу в природному заповіднику, заплатять від 340 до 680 гривень. За ті ж дії для посадових осіб передбачено штраф у розмірі 1190-1700 гривень.

Як повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій, з початку року в Україні сталося 15 491 пожеж в природних екосистемах, які знищили 17 914 гектарів екосистем. Тільки за 7 квітня співробітники ДСНС зафіксували 541 випадок пожежі на відкритих територіях та в екосистемах. За добу по всій Україні знищено 703 гектари землі.

Як писав KHARKIV Today, 8 квітня в Харкові, в Григорівському бору, сталася масштабна пожежа. Вогонь охопив 300 квадратних метрів лісу. Рятувальники називають можливою причиною пожежі спалювання трави чи сміття.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.