Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 грудня, 2020 - 10:03

У Куп'янському районі міна пошкодила чоловікові ногу

Фото: ГСЧС
У протипіхотній міні спрацював детонатор.

38-річного чоловіка госпіталізували до Куп'янської районної лікарні.

23 грудня рятувальникам надійшла інформація про те, що в гаражному кооперативі "Жигулі" в селищі Ківшарівка (Куп'янський район) виявили вибухонебезпечний предмет. На місці встановили, що під час зварювальних робіт спрацював детонатор натяжної дії протипіхотної міни ОЗМ-152 і відскочив 38-річному чоловікові в ногу. Про це повідомили в прес-службі ДСНС в Харківській області.

Як пояснив KHARKIV Today помічник начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Харківській області Ігор Лупандін, чоловік спочатку не підозрював, що це — міна. Предмет був схожий на насос, він вирішив розрізати його зварюванням, щоб дістати мідну частину. Однак в цей момент спрацював детонатор і відскочив  чоловікові в ногу.

"Попередньо, цю міну принесли до цього чоловіка в гараж. Можливо, він збирав металом. Мабуть, подумав, що це якийсь насос. Захотів звідти дістати якусь мідну частину. Взяв газове зварювання і вирішив розрізати, щоб дістатись середини. Коли почав різати, нижня частина вилетіла. Поруч з ним стояв чоловік. Вона сильно пошкодила йому ногу. Їхнє щастя, що вона не вибухнула", — сказав Лупандін.

Піротехніки вилучили міну з гаражного кооперативу і знешкодили на спеціальному підривному майданчику.

Рятувальники просять жителів в разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них, відразу телефонувати за номерами — 101 або 102. Не можна пересувати підозрілі предмети, заливати рідинами, засипати землею, накривати, намагатися знешкодити самостійно.

Як писав KHARKIV Today, в Харкові колишній чоловік кинув гранату до квартири з дитиною і постраждав сам. Це сталося вдень 20 листопада. Чоловік кинув дві гранати на балкон колишньої дружини. У неї — дотикові осколкові поранення на голові, у нього — відірвана ліва кисть і осколкові поранення стегна.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.