Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові народилися перші в Україні "ведмедокоти"

Фото: Фельдман экопарк
Тваринам будують новий дім.

Двоє дитинчат бінтуронгів, яких називають "ведмедокотамі", з'явилися у пари тварин, які живуть в Україні рік.

В Україні бінтуронги народилися вперше. Разом з батьками двох малюків помістили в окремий вольєр на післяпологовий карантин. Харків'яни зможуть побачити "ведмедоктов" після того, як для них побудують новий дім. Про це повідомили в "Фельдман Екопарку".

"Це перше потомство бінтуронгів у нашому мультикомплексі і з високою вірогідністю, перше в Україні. Все пройшло благополучно — дитинчата здорові, вони знаходяться під постійною опікою мами і тата. Пара живе у нас вже більше року, і вони дуже прив'язані один до одного. Велику частина часу ці нічні тварини проводять у своєму затишному гнізді і тільки зрідка виходять перекусити. Материнське молоко поки основа раціону малюків, але вже скоро вони перейдуть на дорослу їжу. У нас це —  каші з сиром і м'ясом, перепелині яйця і солодкі тропічні фрукти. Усі бінтуронги — ласуни, наші обожнюють банани ", — розповіла провідний зоолог екопарку Олена Фомічова.

Бінтуронги — невеликі тварини з сімейства віверових, родом з Південно-Східної Азії, що віддалено нагадують кішку і куницю. Вони вправно лазять по деревах за допомогою чіпкого хвоста, по землі тварини пересувається незграбно — перевалюючись як ведмідь. Їх нерідко називають "котячими ведмедями" або "ведмедокотамі" за манеру поведінки і зовнішній вигляд. Бінтуронги —  хижаки, але в основі раціону тварин переважає рослинна їжа з комахами і яйцями птахів.

В Екопарку кажуть, що "ведмедокотов" не часто зустрінеш в українських зоопарках, а офіційної інформації про їхнє народження не було зовсім. На даний момент в Харкові живуть п'ять дорослих бінтуронгів і двоє малюків.

Нагадаємо, до пізньої осені харків'яни можуть відвідати "Долину альпаки", де живуть альпаки, лами і інші тварини, що славляться шерстю — вівці святого Якова (у них дві пари рогів) і валлійські черношиї кози.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.