Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сини Кернеса зажадали його реабілітації в суді

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Підготовче засідання відбулося майже через рік.

Київський районний суд Полтави задовольнив право родичів п'ятого мера Харкова Геннадія Кернеса про продовження розгляду звинувачення для його реабілітації.

29 січня в суді вперше відбулося підготовче засідання у справі Геннадія Кернеса і двох його охоронців Геннадія Бліннікова і Віталія Сміцького, обвинувачених у викраденні і тортурах двох активістів євромайдану. На засіданні були присутні двоє синів померлого мера Харкова і троє його адвокатів — Юлія Плетньова, Лідія Ізовітова і Олександр Гунченко.

"Родичами Кернеса було заявлено про необхідність продовження розгляду звинувачення в його відношенні з метою реабілітації. Один з адвокатів Геннадія Кернеса — Олександр Гунченко подав заяву в інтересах Кирила Кернеса і на засіданні був присутній ще один син, Данило Привалов, який підтримав заяву. Заперечень не було, бо це їх право", — розповіла KHARKIV Today адвокатка потерпілих Тетяна Зелькіна.

За її словами, постраждалі Сергій Ряполов і Олександр Кутянін хочуть довести справу до кінця.

"На даний момент у моїх клієнтів є сили продовжувати цю війну, хоча вони вже втомилися. Я їх розумію, якщо їх позиція в будь-який момент зміниться", — пояснила захисниця.

Вона нагадала, що суду знову доведеться допитати всіх свідків, що може зайняти чимало часу.

"Суд першої інстанції тривав десь чотири роки, сьогодні були заявлені ті ж 70 свідків і 30 свідків захисту. Тобто, у нас в перспективі ще допит 100 чоловік. Мені невідомо, чи будуть вони щось пам'ятати і які свідчення давати через шість років. Тому що навіть під час першого засідання ми зіткнулися з тим, що позиція свідків змінювалася", — повідомила Тетяна Зелькіна.

Наступне засідання призначене на 22 лютого.

Раніше Олександр Гунченко говорив, що в суді будуть наполягати на реабілітації мера.

Як писав KHARKIV Today, підготовче засідання мало відбутися ще 28 лютого 2020 року. Однак протягом року його переносили на 20 березня, потім на 8 і 29 квітня, 22 травня, 12 червня, 10 липня, 14 серпня, 11 вересня, 2 жовтня, 20 листопада, 24 грудня і відбулося воно тільки 29 січня на дванадцятий раз.

Нагадаємо, 31 січня минулого року Апеляційний суд Полтави ухвалив повернути справу  за звинуваченням Кернеса і його охоронців до суду першої інстанції — Київський райсуд Полтави. Таке рішення було прийняте через півтора року розгляду апеляції потерпілих Сергія Ряполова, Олександра Кутяніна і їх адвоката.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.