Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

17 квітня, 2020 - 16:11

ПЦУ може залишитися без Благодатного вогню: Епіфаній хоче витратити гроші на захист лікарів

Епіфаній стверджує, що йому надходили пропозиції найняти чартер для доставки Благодатного вогню, проте він вважає, що буде доцільніше використати ці кошти для закупівлі захисних засобів медикам.

Через карантин Україна в цьому році може не отримати Благодатний вогонь з Єрусалиму.

Про це в інтерв'ю  "Радіо Свобода" заявив настоятель Православної церкви України Епіфаній.

"Уже склалася така благочестива традиція: щороку привозять Благодатний вогонь із храму Воскресіння Христового, з Кувуклії, Гробу Господнього, який сходить щороку під час богослужіння в Велику суботу. В цьому році невідомо, чи будемо ми мати Благодатний вогонь. Були певні пропозиції, але ми не наполягаємо на цьому", — сказав настоятель ПЦУ.

Цього року через карантин доставка Благодатного вогню відбувається за такою процедурою: делегації з різних країн прилітають до Ізраїлю і очікують на борту літаків, в той час як на самій церемонії сходження Благодатного вогню будуть присутні представники їх церков. Вони ж потім привезуть в кортежі ізраїльської поліції частину вогню до літаків делегацій.

Епіфаній стверджує, що йому надходили пропозиції найняти чартер, проте він вважає, що буде більш доцільно використати ці кошти для закупівлі захисних засобів для медиків.

"Я схильний до того, що краще ті кошти, які використовують на літак, використовувати для того, щоб закупити відповідні медикаменти або засоби захисту для лікарів. І тому я не впевнений, що буде привезено Благодатний вогонь", — сказав Епіфаній.

При цьому він уточнив, що остаточне рішення ще не прийнято — настоятель ПЦУ  має намір поспілкуватися з керівництвом країни. Він вважає, що якщо доставляти Благодатний вогонь, то для всіх церков. Або не завозити його зовсім.

Раніше стало відомо, що сходження Благодатного вогню в Єрусалимі відбудеться без присутності паломників і з обмеженою кількістю учасників.

Раніше KHARKIV Today писав про те, як живуть храми різних конфесій під час карантину.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.