Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

12 січня, 2021 - 07:30

Народна депутатка з Харкова очолила українську делегацію в ПАРЄ

Марія Мезенцева змінила Єлизавету Ясько.

Делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи під час онлайн-засідання поміняла голову. Кандидатуру Марії Мезенцевої підтримали 10 представників з "Слуги Народу", "За майбутнє" і "ОПЗЖ".

Народна депутатка Марія Мезенцева (обрана до ВР по 168 округу Харкова) очолила делегацію України. Про це повідомив депутат з ЄС Олексій Гончаренко, якій був присутній на засіданні. За його словами, дебати про зміну голови проходили онлайн і тривали близько трьох годин.

"Марія Мезенцева стала новою головою української делегації в ПАРЄ. Щойно після більш ніж 3-годинних дебатів делегація України в ПАРЄ на своєму онлайн-засіданні замінила голову делегації України в ПАРЄ. Замість Єлизавети Ясько нею стала нардепка від "Слуги Народу" Марія Мезенцева. За неї проголосувало 10 членів делегації від "Слуги Народу", обидва представники "ОПЗЖ" і представник "За майбутнє", — повідомив Гончаренко.

За Марію Мезенцеву не проголосували деякі колеги з "Слуги Народу", "ЄС" і "Батьківщини". Єлизавета Ясько, яка понад рік очолювала делегацію України в ПАРЄ, оперативно відреагувала на це призначення.

"Мене зняли з посади голови української делегації в ПАРЄ. На жаль, це зробили деякі колеги зі "Слуги Народу" разом з "ОПЗЖ".

У мене виникли серйозні розбіжності з деякими колегами зі "Слуги Народу", які перейнялися цінностями і діють методами, несумісними з моїми ідеалами і переконаннями. Корупція і девальвація совісті стали нормою життя деяких моїх колег по фракції. До цього додалося відверте захоплення російським порядком денним.

Раніше мені наполегливо радили переглянути свою думку з принципових для України питань та інакше голосувати в парламенті і ПАРЄ. Я завжди відмовлялася, і ось вам відповідь", — написала Ясько в своєму телеграм-каналі.

Марія Мезенцева подякувала попередницю за роботу.

"Дуже сподіваюся на подальшу конструктивну роботу! Готуємося до січневої сесії в Страсбурзі", — написала Мезенцева.

Початок зимової сесії ПАРЄ заплановано на 25-28 січня.

За інформацією KHARKIV Today, Марія Мезенцева претендувала на місце голови делегації України в ПАРЄ ще в 2019 році, але у вересні була призначена Єлизавета Ясько.

Після голосування 11 січня Марія Мезенцева почала вести засідання, трохи пізніше на віцепрезидента ПАРЄ делегацією було висунуто нардепа від "Слуги Народу", голову комітету з міжнародних справ Олександра Мережка.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.