Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

12 Серпень, 2020 - 11:44

НАПК просить Зеленського внести зміни до закону про гральний бізнес

Закон містить корупційні ризики і протиріччя.

Президента попереджають, що впровадження закону в такій редакції призведе до корупційних схем при отриманні дозвільних документів на ведення грального бізнесу.

Національне агентство по запобіганню корупції направило Президенту України Володимиру Зеленському листа з проханням ініціювати зміни в закон №2285-д "Про державне регулювання діяльності щодо організації і проведення азартних ігор".

"Не дивлячись на те, що цей документ спрямований на зменшення корупції, він містить корупційні ризики і фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать одне одному, — сказано в зверненні. — НАПК сподівається, що президент ініціює зміни, які дозволять усунути зазначені корупційні ризики та зробити закон можливим для виконання".

Антикорупційна експертиза, проведена НАПК, виявила понад двадцять корупційних ризиків. Серед них:

  • процедура формування складу комісії з регулювання азартних ігор і лотерей суперечить Конституції України. Крім того, необхідна кількість її членів так і не була визначена;
  • можливість діяти на власний розсуд при визначенні переліку закладів, яким надаватимуть сертифікацію;
  • впровадження нових дозволів без внесення змін до закону "Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності" може призвести до зловживання під час державного нагляду;
  • немає чітких підстав для отримання або анулювання ліцензії на гральний бізнес, тому комісія може надавати ліцензії обраним закладам;
  • процедура внесення плати за видачу ліцензії передбачає два варіанти, що виключають один одного, що теж призведе до суб'єктивного вирішення.

Крім корупційних ризиків НАПК виявило в законі два взаємовиключних положення. Одне положення говорить: кандидатури для призначення на посаду голови і членів комісії з регулювання азартних ігор і лотерей повинен вносити прем'єр-міністр на розгляд Кабміну. Однак в іншому сказано, що кандидатури вносяться комісією з питань вищого корпусу державної служби за результатами проведення конкурсу.

Відзначимо, 11 серпня Зеленський підписав  закон про гральний бізнес. Сьогодні, 12 серпня, його опублікували в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України". Він повинен вступити в силу через місяць після публікації, тобто 12 вересня.

Як писав KHARKIV Today, 14 липня на засіданні Верховної Ради України прийняли закон "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор". Підтримали закон 248 нардепів, в тому числі більшість харківських.

Закон вводить перелік видів діяльності у сфері азартних ігор, які дозволені в Україні. До азартних ігор віднесли рулетку, карткові ігри (покер), ігри в кістки, ігри на гральних автоматах, букмекерські парі. При цьому лотерея, спортивний покер, більярд та боулінг не є азартними іграми.

Крім того, закон передбачає систему ліцензування діяльності у сфері азартних ігор (ліцензія видається на п'ять років), встановлює вимоги до грального обладнання відповідно до міжнародних стандартів, а також до гравців і їх ідентифікації.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.