Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На арсеналі в Балаклії не було диверсії: комісія ВР озвучила перші висновки

Скрин: Видео
Комісія вважає, що версія з безпілотним літальним апаратом не відповідає дійсності.

За кілька днів до пожежі ревізори виявили велику недостачу на складах.

Основна версія причини пожежі і вибухів в Балаклії (Харківська область) була політично ангажованою, — передає "Интерфакс-Украина" за посиланням на голову фракції "Слуга народу" Давида Арахамія.

За підсумками засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України Арахамія заявив: комісія диверсію як причину вибухів заперечує.

"Ми провели засідання по першому епізоду в Балаклії. Можу попередньо висловити особисту думку: основна версія слідства, яку розглядали, була політично ангажованою і взагалі була фейковою. Висновки, звичайно, повинні зробити правоохоронні органи, але виглядає так, що версія, пов'язана з безпілотником, не має під собою підстав, — сказав Арахамія. — Виглядало так, що там був просто тиск на учасників, щоб нав'язати якусь версію. Це може бути великий скандал" .

Нагадаємо, Давид Арахамія очолює тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, яка розслідує пожежі і вибухи на складах боєприпасів з 2014 по 2018 роки в Балаклії (Харківська область), Ічні (Чернігівська область), Калинівці (Вінницька область), Сватовому (Луганська область) і Кривому Розі (Дніпропетровська область).

Крім того, комісія з'ясувала, що напередодні пожежі на складах пройшла ревізія, під час якої було виявлено величезну недостачу зброї. Співробітники Служби безпеки України проводять досудове розслідування.

Як писав KHARKIV Today, 31 октября в состав ВСК вошли 15 нардепов: Давид Арахамія, Марьяна Безугла, Максим Березін, Федір Вениславський, Ірина Верещук, Ігор Герасименко, Олександр Завитневич, Юрій Здебський, Геннадій Касай, Ігор Копитін, Юрій Мисягін, Сергій Рахманін, Михайло Бондар, Валентин Наливайченко і Анатолій Бурмич. Комісія буде працювати шість місяців, після чого повинна буде оприлюднити висновки.

Через пів місяця після того, як Рада підтримала законопроєкт, 15 листопада, в Балаклії військові сапери  проводили плановую утилизацию боєприпасів, які не можна було вивезти з території арсеналу після масштабних вибухів в 2017 році. Боєприпаси почали вибухати, прогриміло близько 20 вибухів, почалася пожежа. Увечері того ж дня її загасили. На місці загинули старший солдат и прапорщик 91-го окремого полку оперативного забезпечення (Охтирка). 17 листопада 43-летний водитель 55 автомобильного батальона Сергей Подуфалов из Кировоградской области умер в четвертой "неотложке". Ще троє постраждалих проходили лікування в Харківському військовому госпіталі і лікарні швидкої та невідкладної допомоги.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.