Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

17 квітня, 2020 - 14:45

Минтай і пюре на сніданок, експрес-тест при від'їзді: як проходить обсервація в санаторії під Харковом

Обсервация в санатории "Роща". Фото: Харьковский областной совет
Всі, хто прибувають із-за кордону в Харківську область, повинні проходити обов'язкову 14-денну обсервацію. Для цього вибрали санаторій "Роща", який знаходиться в Пісочині.

Всі, хто прибувають із-за кордону в Харківську область, повинні проходити обов'язкову 14-денну обсервацію. Для цього вибрали санаторій "Роща", який знаходиться в Пісочині.

За два дні на обсервацію в санаторій "Роща" поселили 10 осіб. Вони під наглядом лікаря, територію охороняє поліція. Про це KHARKIV Today повідомив голова Пісочинської ОТГ Олег Чернобай.

"Всі задоволені. Зрозуміло, номера не Kharkiv Palace, але на 100% кращі, ніж у Нових Санжарах. Телевізор, душова, Інтернет в кожному номері. Харчування теж гарне",— розповів Чернобай.

За словами старшого лікаря обсервації Артема Волкова, самопочуття у 10 осіб хороше, ознак захворювань немає.

"Самопочуття чудове, звичайно, люди на кордоні перемерзли. У нас триразове харчування, гаряча вода, опалення, люксові номери. Годують добре. Наприклад, на сніданок було картопляне пюре, смажений минтай, свіжий огірок, варене яйце, шматочок сиру, вершкове масло, чай, кава, сік. Все це ми даємо щодня", — пояснив він.

Старший лікар обсервації уточнив — окреме меню в санаторії тільки для сирійця.

"Хлопець — мусульманин, тому свинину ми йому не даємо. У нього є улюблений сніданок —- це яєшня, спеціально для нього кухарі все роблять", — додав Волков.

.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місце для обсервації: в "Рощі" чисте повітря і цілюща вода (фото)

Він підкреслив, умовами проживання люди задоволені, в основному, в "Рощі" помістили тих, кому за 40 років.

"Умови подобаються. Я знаю точну інформацію від людей, з ними спілкуюся тричі на добу, заходжу вранці, в обід і ввечері ... У нас котельня працює, повністю корпус опалюється, вода є. Якщо людина хоче покурити, може спокійно вийти на балкон. Між собою вони не перетинаються, знаходяться в палатах. Ми донесли інформацію, що це в їхніх інтересах — не перетинатися", — розповів він.

В санаторії працюють 18 волонтерів і співробітники кухні.

"З кухнею ми не перетинаємося, вони знаходяться в чистій зоні, з ними ніякого спілкування немає, є ще сантехнік і електрик, які знаходяться з нами на обсервації, вони територію не покидають. У корпусі, в який заселені пацієнти, перебуваю я 24 години на добу і працює бригада волонтерів", —повідомив старший лікар обсервації.

За словами Волкова, усі, хто контактує з людьми на обсервації, повністю захищені.

"У нас одноразовий костюм, респіратор, маска, окуляри, захисний щиток, бахіли спеціальні, рукавички — все це змінюється. Я перебуваю в повному захисті, заходжу, з ними спілкуюся, проходжу повністю всю дезактивацію [знезараження — ред.], потім в наступну палату йду. У нас безконтактний термометр, для контролю в кожному номері є градусники. Експрес-тести є, ми отримали їх на початку обсервації. В ідеалі це робити перед тим, як люди обсервацію залишать", — пояснив старший лікар обсервації.

Нагадаємо, з середи, 15 квітня, на кордоні запрацювали нові правила. Всі, хто потрапляє на територію України, повинні їхати в обсервацію. В іншому випадку — штраф 17 000 - 34 000 гривень. За словами тих, кого відвезли в "Рощу" на обсервацію, — вони потрапили на курорт. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.