Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

10 грудня, 2020 - 14:50

Мешканці Харківської області заборгували за доставку газу 27 мільйонів гривень

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
газ, цена на газ, Фото: Сергей Козлов / Facebook
На тисячу будинків в регіоні подали позови до суду про стягнення боргу.

Сума найбільшої заборгованості становить п'ять тисяч гривень. Якщо протягом двох місяців споживач не оплачує послугу, на нього можуть подати до суду.

Станом на 1 грудня заборгованість за доставку газу у жителів Харківської області становить 27 мільйонів гривень. Про це повідомили KHARKIV Today в пресслужбі акціонерного товариства "Харківгаз".

"Борг за доставку газу на 1 грудня у населення — 27 мільйонів гривень. Найбільша заборгованість —від п'яти тисяч. Але таких дуже мало", — пояснила прессекретар "Харківгазу" Ольга Клименко.

На сьогоднішній день "Харківгаз" передав до суду тисячу позовів про стягнення заборгованості за доставку газу. Крім боргу жителів Харківської області зобов'яжуть заплатити більше двох мільйонів гривень судового збору. У компанії говорять, що переважна більшість клієнтів своєчасно платять за доставку газу, проте неплатниками вважається кожен п'ятий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще одна графа з'явиться в квитанції за газ

Подати позов до суду можуть на споживачів, які два місяці не платять за доставку газу, суми заборгованості можуть бути різні. Але в основному це — мешканці будинків, а не квартир. Відповідно в них є котли, доставка газу в середньому на місяць виходить близько 100 гривень. "Харківгаз" може спочатку надіслати попередження, а може подати позов до суду без цього.

"У кожного — своя сума, в залежності від обсягів споживання. Але якщо людина не платить свою суму, наприклад, два місяці, ми йому надсилаємо попередження про те, що плануємо подати позов. Це може бути і менше ста гривень. Тому що у деяких сума за доставку зовсім маленька — 7 гривень, наприклад. Але у нас більше боржників в області. Це приватні будинки, а значить, котли. У нас середній платіж — 100 гривень. У когось може бути і 700, у когось 5 гривень, — пояснила Ольга Клименко. — Після двох місяців неплатежів ми розглядаємо, надіслати споживачеві повідомлення, що ми плануємо подати до суду, або подавати до суду без попередження. Це залежить від того, як раніше він платив, чи завжди платив, або не платив більше двох місяців, чи надсилали йому попередження, як він реагував. Тобто все залежить від дій самого споживача, його платіжної дисципліни".

Якщо сума заборгованості у споживача становить 200 гривень, то при її стягненні через суд доведеться заплатити в десять разів більше — 2,3 тисячі гривень, оскільки виставлять ще судовий збір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканка Високого загинула через несанкціоноване підключення до газової мережі (Фото)

В "Харківгазі" нагадали, що кошти за доставку газу направляють на модернізацію, ремонти газопроводів, обладнання, ліквідацію пошкоджень, роботу аварійних і ремонтних бригад, оплату праці фахівців.

Як писав KHARKIV Today, харків'яни стали ще гірше розраховуватися за воду. На сьогодні борг харків'ян перед "Харківводоканалом" становить 630 мільйонів гривень. За три з половиною місяці він зріс на 16 мільйонів гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.