Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній голова Харківської облради перед звільненням вибачився

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Посаду Сергія Чернова в облраді обійняв Артур Товмасян.

Сергій Чернов зазначив, що попереднє скликання депутатів плідно працювало, новому порадив звернути увагу на мир в регіоні, медицину, науку, бізнес, агропромисловість та децентралізацію.

11 грудня на сесії Харківської обласної ради VIII скликання обрали нового голову облради — Артура Товмасяна від "Слуги Народу". Ексголова Сергій Чернов сказав прощальне слово, в якому подякував депутатам попереднього скликання, дав напуття новому, привітав Товмасяна і попросив вибачення у своєї родини, якій приділяв мало уваги через роботу в облраді.

"Вітаю Артура Едмаровича з обранням головою Харківської обласної ради. Безумовно, в цю хвилину я хочу подякувати всім виборцям, які давали мені можливість і честь (і сьогодні дали можливість і честь) представляти в Харківській обласній раді їх права та побажання. Хочу подякувати всім без виключення депутатам Харківської обласної ради п'ятого, шостого та сьомого скликань, з якими ми плідно працювали і багато ініціатив реалізували на Харківщині. Хотів би, щоб восьме скликання депутатів Харківської облради продовжувало ці традиції. Безумовно, сьогодні сказати можу, можливо попросити вибачення, можливо щирі слова, своїй родині — за ці роки я не зміг приділити їй увагу в тій кількості, скільки я приділяв роботі. Тому що ця робота вимагає багато часу, енергії, здоров'я, від цього залежить успіх всієї команди", — сказав Чернов.

Сьогодні в області є багато викликів. Пріоритети, на думку Чернова, — мир в області, медицина, підтримка бізнесу. Також Чернов нагадав про реформу децентралізації. Він вважає, що депутати нового скликання повинні ініціювати відповідні закони.

"Один з перших викликів — мир і спокій в нашому регіоні. Тут повинна бути спільна робота обласної ради, державної адміністрації, наших правоохоронних органів. Друге — я б запропонував наступний рік назвати на Харківщині роком медицини. І переглянути сьогодні з урахуванням викликів, в тому числі пандемії, наші програми, ставлення до медицини всієї області. Ми дуже пишаємося нобелівськими лауреатами, яких наша земля дала світові. Але наше завдання — створити умови, щоб тут працювали молоді вчені. Тому що без науки ніяка галузь не може бути конкурентоспроможною. Не можемо не відстоювати права підприємців, бізнесу, великих підприємств. Тому що за цей рік валовий внутрішній продукт на Харківщині зменшився на 7%. Заборгованість із зарплат на Харківщині складає більше 500 мільйонів гривень. Ми мало говоримо про рослинництво. Потрібно створювати умови. Непростим буде виклик, пов'язаний з реформами самоврядування. З 1 січня наступного року всім нам потрібно бути уважними, щоб створити умови громаді, працювати з субрегіональним рівнем, правову базу потрібно посилити нашими ініціативами", — пояснив Чернов.

Новому скликанню Чернов побажав залишатися такою радою, яку "поважають люди, ставляться з розумінням виборці, і в Києві — керівництво держави". Його проводжали оплесками.

Як писав KHARKIV Today 11 грудня проходить перша сесія Харківської обласної ради нового скликання. Напередодні стало відомо про те, що депутати від "Блоку Кернеса" в облраді підтримають кандидата від "Слуги народу". Сергій Чернов зняв свою кандидатуру на посаду голови Харківської облради, а фракція підтримає Артура Товмасяна від "Слуги Народу". Після таємного голосування головою Харківської облради став Артур Товмасян, його підтримали 73 депутати.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.