Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 лютого, 2021 - 12:38

Харківські нардепи хочуть, щоб президент призначав керівників НАБУ і ДБР

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт.

Половина народних депутатів Верховної Ради вважають, що призначати директорів Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань повинен президент.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5133, який передбачає призначення і звільнення директора Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань президентом України. Ініціаторами стали 226 нардепів (всього в Раді восьмого скликання — 450 нардепів).

Нардепи називають вкрай важливим незалежне призначення на посади директорів НАБУ і ДБР і звільнення з цих посад. Оскільки президент є гарантом дотримання Конституції, прав і свобод людини, і при цьому не відноситься ні до жодної з трьох гілок влади, саме він зможе забезпечити максимальну незалежність при призначенні директорів НАБУ і ДБР, а значить, — ефективність їх функціонування, вважають нардепи.

"Метою запропонованих законопроєктом змін є закріплення особливого порядку призначення на посади та звільнення з посад директора НАБУ і ДБР Президентом України за згодою Верховної Ради, що забезпечить максимальну незалежність зазначених державних правоохоронних органів, не порушуючи балансу конституційних повноважень глави держави і парламенту України", — сказано пояснювальній записці до законопроєкту.

Якщо нардепи підтримають законопроєкт, до статей 85 і 106 Конституції України внесуть зміни.

Серед ініціаторів проєкту — харківські нардепи: Федір Веніславський, Олександр Бакумов, Вікторія Кінзбурська, Марія Мезенцева, Андрій Одарченко, Олександр Литвинов, Дмитро Микиша, Павло Сушко, Юрій Здебський, Дмитро Любота, Ганна Колісник, Олександр Куницький, Євген Пивоваров, Микола Кириченко.

У Верховній Раді законопроєкт зареєстрували 22 лютого. Зараз він знаходиться на ознайомленні у комітетах.

Відзначимо, сьогодні директорів НАБУ і ДБР призначають за результатами конкурсу. У 2015 році директором НАБУ призначили Артема Ситника (був указ президента за підсумками конкурсу), в 2020 році виконуючим обов'язки директора ДБР став Олексій Сухачов.

Як писав KHARKIV Today, у вересні 2020 року в теруправлінні ДБР змінився керівник. Директором теруправління ДБР, розташованого в Полтаві (відповідає за Полтавську, Сумську, Харківську і Дніпропетровську області), став Денис Маньковський.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.