Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

28 січня, 2021 - 10:04

Хакери з Харківської області вкрали 2,5 мільярда доларів із зарубіжних банків

Фото: Офис генпрокурора
Постраждали банки Європи і США.

Хакери використовували для отримання персональних даних шкідливу програму "банківський троян".

У Харкові і області викрили хакерів, які втручалися в роботу серверів банків європейських країн і США. Своїми діями вони завдали збитків фінансовим установам на 2,5 мільярда доларів. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Слідчі встановили, що з 2014 року хакери викрадали за допомогою шкідливого програмного забезпечення ( "банківський троян") персональні дані (паролі, логіни і платіжні дані) приватних і державних банків Великої Британії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Нідерландів, Литви та США. Всього вони вкрали 2,5 мільярда доларів.

хакеры

Поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 та ч. 3 ст. 190 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут, заволодіння чужим майном шляхом обману) Кримінального кодексу України.

хакеры

Під час обшуків в Харкові і Харківській області виявили комп'ютерне та серверне обладнання, на якому працювали хакери. Слідчі збирають докази для вручення підозри причетним до правопорушень.

Як писав KHARKIV Today, харків'яни зламали понад сто мільйонів акаунтів в Інтернеті.

Восени кіберполіція викрила хакерську групу в поширенні вірусу в Інтернеті і отриманні логінів і паролів до різних систем інтернет-банкінгу, акаунтів соцмереж і електронних скриньок. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.