Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кернеса просять встановити меморіальну дошку відомому харків'янину

Харків'яни виступили з ініціативою встановити меморіальну дошку Майку Йогансену.

Український письменник і поет Майк Йогансен народився і навчався в Харкові.

Харків'яни просять встановити меморіальну дошку з нагоди 125-ї річниці від дня народження українського письменника і поета Майка Йогансена, який належить до плеяди інтелектуальної еліти епохи "Розстріляного відродження". Відповідна петиція з'явилася в четвер, 27 серпня.

"28 жовтня 2020 року минає 125 років від дня народження письменника, поета, критика, перекладача, літературознавця і активного діяча культури 20-х-30-х років Майка Йогансена, який належить до плеяди митців епохи "Розстріляного відродження", – повідомляє автор петиції Skochko DV

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Жыве Беларусь": харків'яни підтримують білорусів віршами і піснями

Він зазначив, що в Харкові, де народився, навчався і працював Йогансен, "немає жодного меморіальної згадки про видатного творця, крім прізвища на загальній дошці, встановленій на будинку "Слово".

У зв'язку з цим він просить встановити меморіальну дошку на будинку по вулиці Гоголя, 7, де Йогансен здобув середню освіту.

"Оскільки внесок Майка Йогансена в розвиток української культури важко переоцінити навіть в національних масштабах, буде дуже прикро, якщо ювілейна дата в 125 років від дня народження митця залишиться непоміченою в місті, де він народився, жив і самоідентифікувався як український письменник", – резюмував Skochko DV

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові відкрили меморіальну дошку Стефану Таранушенко

Майк Йогансен народився в Харкові в 1896 році. Навчався в Третій харківської чоловічій гімназії. Згодом він писав вірші, прозу і твори для дітей. Став жертвою сталінських репресій – в 1937 році його розстріляли в Києві.

Щоб мерія розглянула петицію за 90 днів під нею повинні підписатися не менше п'яти тисяч чоловік.

KHARKIV Today раніше писав про те, що Кернеса просять пустити тролейбуси на Сортировку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.