Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Геннадій Кернес — в реанімації хірургічного відділення. Закритий поверх, друзі і син

Вход на этаж — только по коду. Фото: KHARKIV Today
З ранку біля відділення хірургії багатопрофільної лікарні № 17 — велика кількість відвідувачів. Всі вони їдуть на закритий сьомий поверх.

Геннадій Кернес з 10 вересня на офіційному лікарняному. Саме минулого четверга автомобілі з його кортежу вперше з'явилися біля 8-поверхової будівлі відділення хірургії в лікарні № 17, якою керує друг мера Харкова Дмитро Черепов.

Від ранку біля цього корпусу лікарні — велика кількість машин представницького класу. Не помітити їх не можна: парковка мізерна, позашляховики паркуються прямісінько на тротуарах. За хірургічним корпусом з ночі (а може, і з учорашнього дня) стоїть Toyota з номерами теж з "пулу" автомобілів мера.

Всі пацієнти і відвідувачі через карантин входять до корпуу через приймальне відділення. Далі — кожному на свій поверх. На поверх реанімаційного відділення, де лежить Кернес, ніхто з пацієнтів потрапити не може: в ліфті навіть немає відповідної кнопки. У відділенні Валерія Бишенка (він завідувач і анестезіолог, саме у нього, як кажуть люди в медичних колах, лежить Кернес) три підрозділи і 12 ліжок, своя лабораторія та апарати ШВЛ. А ще — можливість покласти пацієнта в окрему реанімацію.

Підлеглі і друзі Кернеса піднімаються ліфтом на шостий поверх, а далі їх проводжають на сьомий. Цей шлях сьогодні виконав близько 8 години ранку директор КП "Ритуал" Євген Журавльов, трохи пізніше — перший віце-мер Ігор Терехов. Журавльов виїхав близько дев'яти, а Терехов залишався і після 10:00.

1
Юрій Сороколат приїхав до відділення хірургії. Фото: KHARKIV Today

Слідом за Журавльовим приїхав і увійшов до відділення хірургії в масці директор департаменту охорони здоров'я міськради Юрій Сороколат. Водій на білій Toyota залишився його чекати.

З різницею в 20 хвилин приїхали кілька позашляховиків з кортежу Геннадія Кернеса з охоронцями. Судячи з усього, вони тут чергують на випадок, якщо щось потрібно буде привезти або когось відвезти. Ближче до 10:00, часу обходу в стаціонарі, до відділення на своїй машині приїхав головлікар лікарні Дмитро Черепов. Він був не один, а з колегою. Вони залишалися на сьомому поверсі відділення і в той момент, коли до лікарні приїхав молодший син Геннадія Кернеса, Родіон Гайсинський.

Родіон був стурбований, але не виглядав пригнічено, явно поспішав, хотів швидше ввійти до лікарні, зупинився тільки, коли дівчина, яка з ним приїхала, попросила його надіти медичну маску.

Водії Терехова, Родіона Гайсинського, Сороколата перекинулися кількома словами і розійшлися по машинах очікувати своїх пасажирів. Здається, ніхто з пацієнтів відділення "хірургія" не розумів, з чим пов'язана така кількість дорогих машин у лікарні — тут взагалі ніхто ні на кого не звертає уваги.

ЧИ Є COVID-19?

Перебування Геннадія Кернеса у відділенні хірургії не є однозначним фактом того, що у мера коронавірус. Медики називають два варіанти. Перший — Геннадій Адольфович десь лікувався від COVID-19, отримав негативний тест на коронавірус і приїхав до лікарні № 17 на доліковування. Але не виключають також, що реабілітацію мер проходить і по своєму основному захворюванню, пов'язаному з пораненням в квітні 2014 року.

З іншого боку, в медичних колах говорять про те, що його поклали не до "коронавірусного" відділення, а в "хірургію", оскільки там немає окремої реанімації, вона є тільки на поверсі у "відділенні Валерія Бишенка", а сам анестезіолог —лікар від Бога. Крім того, вчора в Харківському аеропорту приземлився борт із ліками і обладнанням, які перевезли до лікарні №17. За даними нашого джерела, прилетіли до Харкова з-за кордону і фахівці.

Валерий Бышенко. Фото: Харьковский горсовет
Валерій Бишенко. Фото: Харківська міськрада

Головна мета у всіх — закінчити курс реабілітації до 25 вересня, щоб Геннадій Кернес встиг подати документи до ЦВК.

Пізніше Кернес підтвердив, що  хворий коронавірусом і бореться також з двостороннім запаленням легенів.

Нагадаємо, на публіці мера останній раз бачили на День міста — 23 серпня, коли він у присутності колег відкривав фонтан на площі Свободи. З тих пір на всіх офіційних заходах міськраду представляє перший віце-мер Ігор Терехов. Не було Кернеса і на офіційних заходах під час приїзду президента Володимира Зеленського до Харкова 2 вересня.

14 вересня в Харківській міськраді підтвердили, що міський голова перебуває на лікарняному з 10 вересня. Обов'язки міського голови тимчасово виконує секретар міськради Олександр Новак. Директор департаменту з питань інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко не став уточнювати, в якому стані знаходиться мер — рекомендував ставити це питання лікарям. Відповісти на питання, чи пов'язане перебування міського голови на лікарняному з коронавірусом, він також відмовився.

"Дзеркало тижня" з посиланням на джерела в Офісі президента і Харківській міськраді повідомило, що мера Харкова госпіталізували до Харківської міської клінічної багатопрофільної лікарні №17 з двостороннім запаленням легенів. Він знаходиться в комі, хвороба протікає у вкрай складній формі. Однак цю інформацію спростував перший віце-мер Ігор Терехов, уточнивши, що п'ятнадцять хвилин назад спілкувався з ним

Трохи пізніше на сайті Харківської міськради з'явилася заява про стан здоров'я Геннадія Кернеса, де додали, що мер "повністю контролює ситуацію в місті".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.